Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Přetížil vozidlo o 93 procent a s policisty nechtěl moc spolupracovat

Polskému řidiči se cesta přes naši republiku protáhla téměř o týden

Autor: Jana Holá úterý 9. dubna 15:52 , aktualizace 15:57

Cizinci Doprava Policie


     Dálniční policisté ze Svojkovic v úterý minulý týden po osmé ráno zastavili ke kontrolnímu vážení hmotnosti vozidel čtyřiapadesátiletého Poláka, který řídil dodávkové vozidlo Iveco.

     "Při vážení policisté zjistili překročení povolené hmotnosti vozidla o 93 procent, tedy o 3,3 tuny. Policisté s řidičem tento přestupek vyřešili v příkazním řízení ve výši 15 tisíc korun a dále v souvislosti s přetížením vozidla uložili provozovateli vozidla kauci ve výši 36 tisíc korun," uvedla nám mluvčí policie.

     "Při kontrole v Centrální evidenci pohledávek a nedoplatků měl však provozovatel tohoto vozidla nedoplatek ve výši 27 tisíc korun. Proto musel řidič odstavit vozidlo na záchytné policejní parkoviště a další jízda mu byla zakázaná do té doby, než budou uhrazeny nezaplacené pohledávky.
     Cizinec výzvu policistů nerespektoval, a proto policisté jeho přestupkové jednání vyřešili v dalším příkazním řízení tentokrát ve výši 25 tisíc korun,"
pokračovala mluvčí policie s tím, že vozidlo nakonec skončilo na policejním parkovišti.

     Včerejšího dne řidič uhradil všechny pohledávky a mohl pokračovat dál ve své jízdě. Policisté spisový materiál k přestupkovému jednání předali k projednání na místě příslušný správní orgán.

Foto PČR

Porsche Plzeň

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřiná společnost rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, jejímž vlastníkem je společnost Porsche Holding Salzburg.