Foto

Převrácený kamion PPL v centru Plzně

AKTUALIZUJEME Jízdecká ulice byla po šesti hodinách zprůjezdněna

12. června 2018 05:31 , aktualizace 12:22

Doprava Nehody

Partner článku – Prestol Holding

10.00 Aktualizace

     Poté, co specializovaná firma kamion převrátila zpět na kola a provizorně upevnila poničenou plachtu návěsu, byl kamion odtažen a na vozovku byly navráceny betonové city bloky. Doprava v místě již byla plně obnovena.
     "Třicetičtyřletý řidič jel se s plně naloženou nákladní soupravou po Jízdecké ulici ve směru od ulice Tyršova ke křižovatce ulic Jízdecká, Palackého náměstí, Přemyslova. S největší pravděpodobností vlivem únavy s nákladní soupravou při přejíždění z pravého jízdního pruhu do levého a v levotočivé zatáčce narazil levou částí vozidla do betonových city bloků, přičemž došlo k převrácení nákladního vozu na pravou stranu na vozovku," uvedla k případu mluvčí policie.

7.45 Aktualizace

     V Jízdecké právě probíhá vykládka převráceného kamionu PPL specializovanou firmou. Kamion je zcela plný tisíců balíků a balíčků zásilek všemožných velikostí. Vykládka bude trvat zhruba do devíti hodin a pak nastoupí těžká technika firmy Car Expres, kamion bude převrácen zpět na kola a bude odtažen.
     Doprava v centru Plzně tak kolabuje a tvoří se dlouhé kolony aut.

05,00 Jízdeckou zablokoval havarovaný kamion

     Dnes ráno před čtvrtou hodinou řidič kamionu jedoucí Jízdeckou ulicí v Plzni od centra města směrem k OC Plaza ze zatím neznámých důvodů vyjel z jízdní dráhy, narazil do betonových svodidel a převrátil se.
     Na místo vyrazily všechny záchranné složky a v péči záchranářů skončil řidič s lehkými zraněními. Hasiči vozidlo zajistili proti úniku pohonných hmot a dosud uniklé pohonné hmoty zasypali sorbentem. Nejrušnější plzeňská magistrála musela být uzavřena. Provoz řídí hasiči a policisté a v tuto chvíli je průjezd možný pouze ve směru k Plaze protisměrem. Čeká se na příjezd druhého kamionu a specializované firmy pro přeložení nákladu.
     Při překládce nákladu bude Jízdecká ulice uzavřena v obou směrech na několik hodin. Očekávají se problémy v dopravě v centru města.


 

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost