Při honičce na dálnici došlo i ke střelbě

Kriminalisté hledají svědky konfliktu mezi Plzní a Mýtem

pátek 2. září 19:42 , aktualizace 20:00

Dálnice Pátrání Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

      V pátek 26. srpna kolem půl desáté dopoledne došlo na 55. kilometru dálnice D5 u Mýta ve směru z Plzně na Prahu k naprosto nepochopitelnému incidentu, kdy se dva řidiči automobilů Honda Acord tmavě modré barvy a Volkswagen Touareg po dálnici honili a jeden měl dokonce střílet z okénka.

      "Dle výpovědí řidičů mělo během jejich jízdy docházet k vzájemným provokacím, jako vybržďování, kličkování, a podobně, které vyvrcholily ve zmíněném úseku tím, že řidič Hondy vytáhl za jízdy z okénka ruku s plynovou pistolí, kterou měl podle řidiče Volkswagenu jedenkrát vystřelit do vzduchu," popsal tiskový mluvčí policie.
      Své nepochopitelné jednání podle mluvčího policie řidič Hondy zdůvodnil spěcháním. "Učinil tak prý z důvodu, že velice spěchal do Prahy a řidič Volkswagenu ho údajně cíleně brzdil v jízdě," uvedl mluvčí policie.

      Celý incident mohl trvat zhruba 10 minut a je možné, že jeho počátek byl již někde za Plzní. 

      Celý případ si k šetření převzali kriminalisté a s žádostí o pomoc se nyní obracejí na veřejnost. 
      "Tímto žádáme svědky, nebo osoby, které daný incident viděly, nebo které ve svých vozidlech disponují kamerovými přístroji, které by mohly zachytit průběh prověřovaného incidentu na D5 směr Praha, aby se přihlásili Policii ČR, oddělení obecné kriminality Rokycany, Svazu bojovníků za svobodu 68, Rokycany, případně kontaktovali vyšetřovatele na telefonním čísle 974 335 902. Také je možné využít email martin.soban@pcr.cz," žádá mluvčí policie.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.