Foto

Při hromadné nehodě se střetlo celkem třináct nákladních i osobních vozů

Přinášíme podrobnosti ke včerejší odpolední hromadné dopravní nehodě

čtvrtek 16. března 10:36 , aktualizace 14:05

Doprava Nehody

Partner článku – Klimahome


     Včera v podvečer jsme informovali o hromadné dopravní nehodě, která uzavřela silnici I/6 u Bochova a slíbili přinést další podrobnosti. 

      K nehodě došlo včera v půl páté odpoledne. Jak celá událost proběhla popsal tiskový mluvčí policie: "Třiapadesátiletý řidič kamionu značky Ford, který jel ve směru na Karlovy Vary, zřejmě nepřizpůsobil jízdu zasněžené vozovce a hustému sněžení, dostal smyk a přejel do protisměru, kde narazil do levé boční části osobního automobilu značky Škoda.
      Devatenáctiletá řidička osobního automobilu značky Opel, která se blížila k místu dopravní nehody ve směru od Prahy, taktéž zřejmě nepřizpůsobila svou jízdu zasněžené pozemní komunikaci a na kolonu stojících vozidel měla zareagovat prudkým sešlápnutím brzdového pedálu. Tím uvedla automobil do smyku a ten po jeho roztočení narazil do vozidel značky Volkswagen a Peugeot.
      Vozidlo značky Volkswagen mělo poté narazit do stojícího nákladního vozu značky Fiat, který vlivem tohoto nárazu narazil do stojícího vozidla značky Škoda.
      Vlivem všech těchto nárazů mělo následně dojít ještě k několika dalším drobným střetům jednotlivých stojících osobních automobilů v místě dopravní nehody."

     Do hromadné dopravní nehody se nakonec zapojilo deset osobních automobilů a tři kamiony, došlo ale naštěstí jen ke zranění tří lidí.

     "Všichni řidiči se podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která u všech vyšla s negativním výsledkem," doplnil mluvčí policie s tím, že přesná příčina a okolnosti této dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

     Pozemní komunikace byla po dobu vyšetřování dopravní nehody několik hodin zcela uzavřena. Policisté na místě po celou dobu řídili provoz a vozidla odkláněli na objízdnou trasu.


Původní článek ze včerejšího podvečera:

     Na silnici I/6 na úrovni Bochova došlo před chvílí k hromadné dopravní nehodě asi deseti osobních a tří nákladních vozů. Na místě v tuto chvíli zasahují všechny záchranné složky, podle prvotních informací ale nemělo dojít k žádnému vážnému zranění.

     Místo je zcela neprůjezdné a objízdnou trasu pro osobní vozidla, která vede přes Bochov, řídí  policisté. Kamiony musí vyčkat na místě.

     "Žádáme řidiče, pokud je to možné, aby se tomuto úseku zcela vyhnuli," uvedla nám mluvčí policie s tím, že podrobnosti v nehodě budou doplněny později.

  „Na místě zasahuje pět jednotek hasičů a zvažujeme vyslání evakuačního autobusu, kdyby bylo potřeba zajistit tepelný komfort pro účastníky nehody,“ uvedl mluvčí hasičů. 

     "My jsme na místo nehody vyslali tři posádky, které ošetřily tři lehce zraněné osoby a následně je transportovaly do nemocnice v Karlových Varech,“ doplnil informace mluvčí záchranářů.

21 h  Poškozená vozidla byla odtažena, hasiči pomocí sorbentu zlikvidovali uniklé provozní kapaliny a silnice je již plně průjezdná.Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.