Rvačka cizinců v tramvaji, jeden druhému rozbil hlavu lahví

Polák po rvačce v centru Plzně skončil v nemocnici, Slovák na záchytce

7. června 2018 20:35 , aktualizace pátek 8. června 08:11

Alkohol Cizinci Napadení Záchytka Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Dnes večer došlo v tramvaji linky číslo 2 u zastávky sady Pětatřicátníků ke rvačce mezi dvěma cizinci.
     Podle svědků došlo mezi dvěma muži k rozepři poté, co silně opilý Slovák obvinil Poláka z toho, že mu včera na ubytovně ukradl mobilní telefon. 
     Dle prvotních informací hádka vygradovala ve rvačku, při které Slovák údajného zloděje udeřil do hlavy skleněnou lahví. "Odehrálo se to na středové plošině vozu během jízdy mezi zastávkami Náměstí Republiky a Hlavní pošta. Já naštěstí seděla vepředu, ti dva se hádali, ale nerozuměla jsem jim, možná jenom jeden nadával, těžko říct.
     Pak jsem registrovala divný zvuk, později jsem si u vás přečetla, že to byla ta rozbitá lahev. Pak už se cestující hrnuli k předním dveřím a někdo volal na děti, ať jdou odtamtud. 
     Nemohla jsem se dočkat nejbližší zastávky. Při urychleném vystupování jsem zaregistrovala muže se zakrvácenou hlavou a někdo křičel aby zavolali policii!"
popsala nám žena, která v tramvaji cestovala.
     Na místě zasahovalo několik hlídek policie a strážníků, včetně psovoda městské policie.
     Poláka s úrazem hlavy si do péče převzali záchranáři, kteří ho po ošetření transportovali do nemocnice. Slovák, který nadýchal téměř čtyři promile alkoholu byl převezen na záchytku a po vystřízlivění ho čekají další úkony.
     Mluvčí policie nám k případu uvedla, že policisté případem nyní teprve šetří, takže výše uvedené informace jsou předběžné. Jediné, co nám zatím mohla potvrdit je, že konfliktu se skutečně účastnili cizinci a útočník byl s 3,7 promile eskortován na PAZS.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.