Foto

Tak tenhle pokus ujet policistům nemohl dopadnout dobře

Muž policejní hlídce ujížděl opilý, bez dokladů a ještě se zákazem řízení

čtvrtek 13. května 09:04 , aktualizace 09:26

Alkohol Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Policisté nyní ukončili vyšetřování události z konce minulého měsíce, kdy opilý řidič při snaze ujet hlídce policie havaroval s dodávkou a sdělili muži podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

     Ve čtvrtek 22. dubna odpoledne chtěli policisté nedaleko obce Chvoječná zastavit a zkontrolovat dodávku značky Volkswagen. Řidič automobilu však na výzvy k zastavení nereagoval, naopak zrychlil a snažil se ujet.
     Policisté samozřejmě začali ujíždějící vůz pronásledovat, po chvíli ale řidič nezvládl řízení při projíždění pravotočivé zatáčky. "S vozidlem najel na nezpevněnou krajnici a následně mimo vozovku, kde vůz narazil do stromu, od něj se odrazil zpět na pozemní komunikaci, převrátil se přes střechu a nakonec zůstal stát částečně v silničním příkopu," popsal tiskový mluvčí policie.
     Při havárii naštěstí nedošlo ke zranění osob a policisté řidiče na místě zajistili. "Dvaatřicetiletý řidič se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,16 promile. Při kontrole navíc policistům nepředložil osvědčení o registraci vozidla ani pojištění od vozidla," uvedl mluvčí policie s tím, že následnou lustrací bylo dokonce zjištěno, že řidič, který ani nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem, má platný zákaz řízení všech motorových vozidel.     

Foto PČR

 Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.