Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Pátrání

Motorkář zemřel při střetu s autem - policie hledá svědky této tragické dopravní nehody

Policie by potřebovala hovořit s řidičem nákladního vozu, který jako první na místě poskytoval první pomoc

Autor: Karel Aleš pondělí 15. dubna 12:45 , aktualizace 12:45

Nehody Pátrání Smrt


      Kriminalisté hledají svědky tragické dopravní nehody, ke které došlo v úterý 26. března krátce před čtvrtou hodinou odpoledne v Pocínovicích na Domažlicku.

      Řidička osobního vozidla Škoda zde měla jet po vedlejší silnici ve směru jízdy od Běhařova na Orlovice a při průjezdu křižovatkou se střetla s projíždějícím motocyklem BMW jedoucím zprava po hlavní pozemní komunikaci ve směru od Loučimi na Nýrsko. Při nehodě došlo k odražení motocyklu mimo silnici a následnému nárazu do oplocení rodinného domu. Řidič motorky utrpěl při dopravní nehodě závažná zranění, kterým po transportu v nemocnici podlehl.

     "V rámci prověřování této tragické dopravní nehody hledáme svědky, kteří by mohli přispět k jejímu objasnění, zejména pak řidiče bílého nákladního vozidla pravděpodobně tovární značky MAN, který měl na místě pomáhat s první pomocí zraněnému motocyklistovi, aby se přihlásili buď prostřednictvím tísňové linky 158 nebo přímo na oddělení obecné kriminality, územního odboru Domažlice, Kosmonautů 165, 344 01 Domažlice," žádá naším prostřednictvím tisková mluvčí policie.


Původní článek:

Motorkář zemřel při střetu s autem

     V úterý 26. března před čtvrtou hodinou odpoledne došlo v Pocínovicích na Domažlicku k velmi vážné dopravní nehodě, během které se střetl motocykl s osobním vozem.

     Z místa bylo hlášeno vážné zranění motorkáře, takže k nehodě vyjely nejen všechny pozemní záchranné složky, ale vzlétl i vrtulník letecké záchranné služby.

     Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali velmi vážně zraněného motorkáře i řidičku vozu.

     "Záchranáři na místě ošetřili muže narozeného v roce 1955, který utrpěl rozsáhlá zranění a byl v bezvědomí se zajištěnými dýchacími cestami transportován leteckou cestou na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín.
     Z vozidla byla ošetřena žena narozená v roce 1966, která byla bez zjevných zranění a obtíží ponechána na místě,"
uvedla nám mluvčí záchranářů.

     Bohužel muž v nemocnici krátce po přijetí i přes všechnu snahu lékařů zemřel. Článek proto vydáváme s časovým odstupem, aby mohla být nejprve rodina vyrozuměna krizovým interventem.

     "Dnes v odpoledních hodinách došlo na křižovatce silnic II/192 a III/1927 v obci Pocínovice k vážné dopravní nehodě. Řidička narozená v roce 1966 jela vozidlem Škoda ve směru jízdy od Běhařova na Orlovice a podle dosud zjištěných informací nedala přednost v jízdě motocyklu BMW jedoucímu po hlavní pozemní komunikaci ve směru jízdy od Loučimi na Nýrsko a došlo ke střetu.
     Řidič motocyklu narozený v roce 1955 byl letecky přepraven do nemocnice, kde svým zraněním podlehl.
     Řidička osobního vozidla byla ošetřena na místě a byla u ní provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Ve vozidle s ní dále cestovala spolujezdkyně narozená v roce 2015, která neutrpěla žádná zranění,"
doplnila nám ještě večer informace mluvčí policie s tím, že věc si převzali kriminalisté, kteří se příčinou a okolnostmi dopravní nehody budou nadále zabývat.