Foto

Za nehodou stála chyba řidiče

Aktualizujeme informace o nehodě, která včera uzavřela dálnici D5

úterý 19. ledna 16:05 , aktualizace středa 20. ledna 10:43

Dálnice Doprava Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Včera jsme informovali o dopravní nehodě, při které se na 144. kilometru dálnice D5, tedy u Svaté Kateřiny, ve směru na Německo, střetl kamion s nákladním vozem s přívěsem. Nyní již máme k dispozici informace o tom, jak k nehodě došlo.

     K nehodě došlo kolem půl čtvrté odpoledne. "Řidič nákladní soupravy Iveco s návěsem narozený v roce 1961 předjížděl nákladní soupravu s přívěsem a při zařazování se zpět do pruhu zavadil zadní částí návěsu o kabinu předjížděného vozu," popsala tisková mluvčí policie s tím, že předjíždějící souprava po střetu dostala smyk, otočila se proti směru jízdy a havarovala do silničního příkopu, kde se převrátila na bok. Předjížděný vůz s nákladem osobních automobilů sice zůstal na vozovce, ale i jeho přední část se téměř úplně přetočila proti směru jízdy.

      Z místa bylo původně hlášeno lehké zranění jednoho z řidičů a nehoda zcela zablokovala dálnici ve směru na Německo. Na místo proto vyjely všechny záchranné složky. Zranění se nakonec nepotvrdilo, bylo ale nutné na několik hodin dálnici uzavřít, aby bylo možné havarované vozy vyprostit. Provoz na dálnici byl obnoven až po osmé hodině večer.
     Policisté na místě u obou řidičů vyloučili požití alkoholu dechovými zkouškami. Škoda byla dle mluvčí policie odhadnuta na necelý milion korun.

Foto PČR a HZS

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.