Foto Video

Při ujíždění naboural policejní vůz

Narkoman se snažil ujet policistům centrem Plzně

16. června 2019 15:34 , aktualizace pondělí 17. června 01:17

Doprava Nehody Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     Dnes před desátou ráno spáchal řidič vozu Škoda Octavia jedoucí po Karlovarské ulici v Plzni směrem do centra relativně drobný dopravní přestupek. Jeho smůlou ale bylo, že si jeho počínání všimla hlídka policistů ve vedlejším pruhu, která se rozhodla řidiče zastavit.
    Řidič na jejich výzvu nereagoval zastavením, ale zvýšením rychlosti a snahou ujet, kdy z Karlovarské přes Rondel odbočil do ulice Otýlie BenÍškové, poté do Malické, Pod Všemi svatými a přes ulici Na Roudné se vrátil do ulice Otýlie BenÍškové, kde v plné rychlosti proletěl křižovatkou do Lochotínské ulice. Tam ale jeho snaha policistům ujet, při které ohrožoval všechny ostatní účastníky silničního provozu, skončila, protože další policejní vůz se k pronásledování připojoval právě touto ulicí. Řidič podle svědků ještě chtěl odbočit na parkoviště nákupního centra Kaufland, ale ve vysoké rychlosti manévr nezvládl a došlo ke střetu s policejním vozem. Po něm byl ujíždějící vůz odražen na chodník, kde srazil dopravní značku.
     Řidič se ještě pokusil z vozu utéct, ale při otevírání dveří poškodil i druhý policejní vůz, který vedle něj právě zastavoval. Policisté samozřejmě neváhali a muže i jeho spolujezdkyni na místě zajistili.
     "Řidič narozený v roce 1989 byl zajištěn a bylo zjištěno, že má platný zákaz řízení. Zajištěna byla i spolujezdkyně narozená v roce 1997," uvedla tisková mluvčí policie.
     Řidič se na místě podrobil dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem, test na přítomnost drog ale ukázal přítomnost pervitinu. Lékařský test spojený s odběrem krve řidič odmítl.
     K prohlídce vozu byl přivolán technik i policejní psovod se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání drog. Ačkoli nám tisková mluvčí jejich přítomnost ve voze zatím nepotvrdila, viděli jsme při prohlídce, jak policejní pes označil několik míst ve vozidle. To proto policisté zajistili a odvezli k podrobnému zkoumání. Řidič se tak zřejmě bude zpovídat nejen z maření úředního rozhodnutí.
     Při nehodě naštěstí nikdo neutrpěl vážné zranění, podle informací utrpěla lehké poranění policistka z nabouraného služebního vozu a drobná poranění od rozbitého skla utržil ujíždějící řidič.
     Nehoda komplikovala průjezd Lochotínskou ulicí a zcela uzavřela vjezd na parkoviště Kauflandu. 


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.