Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Ohrozil policistu a při pronásledování se s autem převrátil

Recidivista měl více než jedno a půl promile a navíc zákaz řízení

úterý 25. února 11:31 , aktualizace 11:38

Alkohol Nehody

Partner článku – Autosalon Dajbych


     V sobotu 22. února kolem půl desáté večer policisté prováděli na Hlavní ulici v Dalovicích dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu a jeden z policistů předepsaným způsobem zastavoval přijíždějící automobil Volkswagen.
     Na pokyn k zastavení však řidič nereagoval, nezpomalil a pokračoval přímo na policistu, který musel před jedoucím vozidlem uskočit, aby nebyl sražen.
     Policisté ihned nasedli do služebního vozu a začali pronásledovat řidiče, který ujížděl Příčnou ulicí. Hlídka se snažila opakovaně pomocí světelného výstražného zvukového zařízení s nápisem Stop Policie řidiče zastavit, muž ale nedbal opakovaných výzev, naopak zrychlil a dále ujížděl. 
     Podle tiskového mluvčího policie řidič po krátké chvíli zřejmě nezvládl řízení a havaroval, když s vozem najel na obrubník, který vozidlo vymrštil na zábradlí, následně narazil do autobusové zastávky a převrátil se na střechu.
     Ujíždějící řidič při havárii neutrpěl zranění a důvod jeho jednání v krátké době policisté zjistili."Nejen, že za volant svého vozu usedl přes vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel, ale navíc posilněn alkoholem, kdy provedená orientační dechová zkouška u něj prokázala 1,67 promile alkoholu. Policisté na místě šestatřicetiletého muže z Chomutovska zadrželi a eskortovali na policejní služebnu k provedení dalších úkonů," popsal mluvčí policie.
     Muž byl následně obviněn ze spáchání zločinu Násilí proti úřední osobě a přečinů Ohrožení pod vlivem návykové látky a Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
     Pro kriminalisty není tento muž žádným nováčkem, uvedeného jednání se dopustil i přesto, že byl již v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, ten jej akceptoval a soudce během dnešního dne rozhodl o vzetí vazby.
     V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na šest let.

Foto a video: PČR

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.