Foto

Při vykolejení vyhlídkového vláčku byly zraněny dvě děti

Pro holčičku musel letět vrtulník LZS a vyšetřování převzali kriminalisté

sobota 18. září 15:32 , aktualizace 16:34

Partner článku – Prestol Holding

     Dnes kolem poledne došlo poblíž Skalné, malé obce na Chebsku, k vykolejení části vláčku na úzkorozchodné dráze Kateřina během vyhlídkové jízdy. V době havárie ve vláčku cestovalo asi dvacet lidí. Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky, protože v okamžiku nehody vše ukazovalo, že na místě může být více zraněných. „Vyhlásili jsme druhý stupeň poplachu a aktivovali i leteckou záchrannou službu, ale posádka, která na místo dorazila jako první, rozsah nehody upřesnila,“ uvedli hasiči.   
       Dle mluvčí policie se několik vagonků převrátilo a bohužel došlo ke zranění dvou dětí. Vážně zraněna byla holčička, pro kterou z Plzně letěl vrtulník LZS Kryštof 07 a transportoval ji na Akutní zónu Fakultní nemocnice Lochotín, druhé dítě bylo transportováno do nemocnice v Chebu. Na místo samozřejmě ihned vyjela i policie, provoz na této úzkorozchodné dráze byl zastaven a vyšetřování převzali kriminalisté.
     "Ve věci budou zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu Obecné ohrožení z nedbalosti. Přesná příčina a okolnosti této události jsou v šetření kriminalistů," uvedla nám k tomuto případu mluvčí policie.

Foto: HZS

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost