Foto

Pervitin, marihuana, několik milionů korun, ale i funkční zbraně

Velice nebezpečný a ozbrojený gang drogami zásoboval celé západní Čechy i část Německa

28. listopadu 2019 16:47 , aktualizace 16:48

Drogy Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

     V rámci mezinárodní operace Národní protidrogová centrála v uplynulých dnech zadržela kompletní dvanáctičlennou organizovanou skupinu osob, zabývající se výrobou a obchodem s pervitinem a marihuanou v řádech desítek kilogramů. 

     Organizace složená převážně z občanů České republiky, v jejímž čele stáli dva hlavní organizátoři s bohatou trestní minulostí, produkovala takové množství drog, že zvládala uspokojovat většinu poptávky na území Karlovarského kraje a spolkové země Durynsko a Bavorsko. Skupina si na území Karlovarského kraje pronajímala obytné objekty, ve kterých vyráběla pervitin v objemu až šest kilogramů na jeden výrobní cyklus.
     Aby co nejvíce ztížila své dopadení, využívala skupina k varu drogy hned několik objektů, které střídala, a kompletní mobilní laboratoř. Všechny tyto objekty jsou podle policie kontaminovány toxickými látkami a umístění odpadů z výroby je předmětem vyšetřování. Lze předpokládat, že toxické látky skončily v kanalizaci či jako nelegální odpad v životním prostředí.
     Gang drogy neprodával jen v České republice, část produkce byla určena do Německa, kam je vyváželi určení členové skupiny. K vývozu pervitinu zpravidla využívali velmi důmyslný způsob úkrytu uvnitř hasicích přístrojů, které byly upravené tak, aby v nich část hasící směsi zůstala a při případné kontrole působily jako neporušené a funkční. V jednom přístroji bylo takto možné převézt zhruba půl kilogramu látky. 
     K produkci marihuany pachatelé dlouhodobě využívali síť pěstitelů, kteří se pravidelně v pěstebních stanech umístěných v bytech starali o desítky rostlin vysokopotentního konopí, které odprodávali k dalšímu zpracování. Marihuana rovněž končila jak u českých, tak německých uživatelů.

    Do závěrečné fáze realizace operace bylo nasazeno okolo 150 policistů Národní protidrogové centrály a specializovaných útvarů PČR včetně Útvaru rychlého nasazení, Kriminalistického ústavu Praha, specialistů a zásahových jednotek Krajského ředitelství Karlovarského a Plzeňského kraje, Celní správy a příslušníků Hasičského záchranného sboru.
    Bylo provedeno 20 domovních prohlídek a 22 prohlídek jiných prostor a pozemků v Karlovarském kraji a na území Spolkové republiky Německo, během kterých bylo zajištěno přes devět milionů českých korun, šest nelegálně držených střelných zbraní, kilogram bílé krystalické látky na místě vykazující známky metamfetaminu, to samé množství látky MDMA a také tři kilogramy sušiny marihuany. Mimo to byla zajištěna funkční mobilní laboratoř sloužící k výrobě metamfetaminu a komponenty k indoor pěstování konopí.
     "V rámci trestního spisu „PRINCEZNA“, který dozoruje Krajské státní zastupitelství v Plzni, bylo na území České republiky zadrženo 12 osob, kdy doposud bylo čtyřem z nich sděleno obvinění pro zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy podle ustanovení 283 odst. 1, odst. 2 písm. a), odst. 3 písm. c), trestního zákoníku, za což jim hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody v délce až 12 let," uvedla tisková mluvčí Národní protidrogové centrály.

Foto: PČR

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.