Foto Video

Příval bláta se prohnal obcí a vytopil i ordinaci

Lidé si stěžují, že na vině je nedávno zahájená stavba nového obchvatu

pondělí 3. srpna 17:42 , aktualizace 18:10

Počasí

Partner článku – Prestol Holding

     Včerejší přívalový déšť způsobil přívalovou vlnu bahna, která se prohnala částí Radčic, které jsou okrajovou částí Plzně. Lidé si stěžují, že na vině je nedávno zahájená stavba nového obchvatu a zároveň probíhající úprava kanalizace v obci. Voda s bahnem se ze stavby výkopem vevalila na okraj Radčic, kde zaplavila a blátem znečistila nejen silnici, ale i jeden z domů. V jednom z domů byla poškozena kotelna a bohužel i suterénní ordinace místní dermatoložky. Vodou s bahnem zde byly zničeny drahé technologie a vznikla vysoká škoda.

      My jsme dnes hovořili i se starostou Radčic MUDr. Rolando Ariasem, který nám k tomuto uvedl, že celá událost je v první řadě nešťastná souhra okolností, tedy že přívalový déšť přišel v nejhorší možnou dobu, kdy vysušený povrch bránil průsaku vody se voda z probíhající stavby do obce dostala právě výkopem nově budované kanalizace a nebylo možné tomu předem zabránit. Bohužel z tohoto výkopu se vody vyvalila právě nad domem na okraji obce.
     Obec majitelům domu poskytla pytle s pískem, díky kterým se druhou vlnu vody v noci na dnešek již podařilo odklonit mimo budovu. Obec nyní řeší, jak lékařce pomoci do doby znovuzprovoznění ordinace.

     Bláto ale zaneslo silnici mezi Radčicemi a Plzní. Podle starosty Ariase se SÚS i zhotovitel stavby obchvatu obratem postarali o řešení situace a poskytli lidi i techniku k odstranění nánosů bahna na silnici. V současné chvíli již podle něj stačí pouze dočištění silnice proudem vody.
     Přívalový déšť museli obyvatelé Radčic řešit i v nové relaxační zóně, kde hrozilo odplavení nově položených trávníků. Zde ale k odvrácení pohromy stačilo otevření vpusti tůně.


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost