Pro dobrotu na žebrotu - dědu oloupil o patnáct tisíc

Agresor využil seniorovy snahy pomoci mu a okradl ho

22. října 2020 15:43 , aktualizace 16:04

Krádež

Partner článku – Alfa Tactical

     S naprostým lidským hyenismem se v pondělí 19. října před polednem v Klatovech setkal místní senior. Toho na parkovišti u obchodního domu oslovil neznámý muž, který mu pod záminkou potřeby peněz na nutný odjezd z České republiky začal nabízet různé zboží, jako dámské i pánské parfémy, pánský holicí strojek, aku vrtačku, dvoje náramkové hodinky a atrapu kamery.
     Senior chtěl muži pomoci a tak se rozhodl si nějaké věci zakoupit. Prodejce zboží uložil do jeho vozidla a požadoval za něj dva tisíce korun. Senior u sebe takovou částku neměl a proto se dohodli, že přejedou každý svým vozem do Šumavské ulice k prodejně Kaufland, kde je bankomat.
     U bankomatu senior zahájil výběr peněz, ale poté co naťukal PIN kód, prodejce ho napadl, od bankomatu ho odstrčil a než se starý muž vzpamatoval, vybral z jeho účtu 15 500 Kč. Agresor poté na nic nečekal, překvapeného okradeného seniora nechal stát na místě, nasedl do šedého vozu Audi a z místa odjel.
     "Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení. Pachatel se trestné činnosti navíc dopustil v době, kdy je na našem území vyhlášen nouzový stav," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že po pachateli policisté intenzivně pátrají a vyhodnocují kamerové záznamy.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.