Foto

Pro nás i pro rodinu jste hrdinové a my Vám děkujeme!

Stovky policistů, hasičů i dobrovolníků po "dědovi" pátraly více než měsíc, Zdeňkova rodina jim tímto moc děkuje

8. listopadu 2020 18:20 , aktualizace 20:25

Dobrý večer celé redakci i všem skvělým lidem,
     informace o tom, že se našel senior Zdeněk Hnízdo neboli "děda", jak ho všichni znají, již byla zveřejněna včera večer. Já bych tímto chtěla dodat ještě pár informací a především složit všem obrovský dík.
     V polovině října jsme založili facebookovou skupinu, ve které je momentálně skoro tisíc členů, díky jimž příspěvky o "dědovi" vidělo více než sto tisíc lidí. Sama za sebe mohu říct, že jsem byla neskutečně překvapena empatií tolika lidí. Nebyl jim lhostejný osud jednoho "starce" a to je důvod, proč si tito lidé zaslouží velké poděkování. Moc mě těší, že i v této těžké době lidé dokáží pomáhat druhým. Prakticky každý den mimo oficiálních složek IZS vyrážely i skupinky dobrovolníků seniora hledat, byli to jak místní Šumaváci, tak i lidé ze všech koutů naší země.
     Pak se mi ozvali kluci od Czech SAR Teamu s nabídkou jejich pomoci, byla to další skvělá zpráva a možnost udělat něco velkého. Následně tedy byla vyhlášena velká pátrací akce, na kterou přijela více než stovka dobrovolníků. Věřím, že bych jich přijelo mnohem více, kdybychom nebyli omezeni vládním nařízením. Nejkrásnější na celé situaci bylo, že ani jediný z těch desítek lidí, se nezeptal "co za to". Všichni se celému případu od počátku věnovali s velkou vervou a nikdo za to nic nechtěl. Je to až neuvěřitelné a já jsem z toho byla opravdu dojatá. 
     Bohužel, "dědu" se i přes obrovské úsilí tolika skvělých lidí nepodařilo najít, a až včera ho našli dva mladí kluci při jejich procházce lesem. Tělo leželo v hustém porostu nedaleko Chvalšovic, kde byl zachycen kamerou druhý den po jeho zmizení. Bohužel to byly jeho poslední chvíle, a tak i přes to, že v těchto místech byli nasazeni psi, rojnice i vrtulník s termovizí, nepodařilo se ho objevit dříve, a to právě z důvodu, že v době pátrání již došel svého konce a tělo bylo schované v hustém porostu.
      Ráda bych tedy ještě jednou všem strašně moc poděkovala, a to i jménem rodiny, se kterou jsem byla po celou dobu v kontaktu. Jejich vděčnost nám všem se prý nedá popsat slovy. Protože každý, kdo se jakkoliv podílel na tomhle případu, je pro ně hrdina.
                                                    Děkuji za zveřejnění Veronika

Ahoj redakce,
     dovolte pár slov i za naši organizaci Czech SAR Team. Naše týmy vyrazily z různých krajů a psovodi například až z Ostravska. Velice si vážíme všech lidí, kteří po seniorovi pátrali společně s námi, i všech, kteří pomohli alespoň sdílením mnoha pátracích relací či akce během níž se rozvěšovaly plakáty "Dědo, zastav se!".
     Nyní již víme, že jsme pohřešovaného muže nalézt nemohli, protože v době našeho pátrání byl již mrtev, ale to samozřejmě nijak nesnižuje obětavost mnoha lidí, kteří se do pátrání zapojili a já bych jim chtěl za celý Czech SAR Team poděkovat.
     K dnešnímu dni jsme v součinnosti se složkami IZS přispěli k záchraně již jedenácti lidí a věřte, že pomoc veřejnosti je vždy velice důležitá.
                                                         Díky za Czech SAR Team Daniel

Dobrý den,
      dovolte, abych i já za Policii ČR poděkovala všem občanům, kteří nám pomáhali s pátráním. 
                                                          Děkuji nprap. Michaela Raindlová

Smutná zpráva pro rodinu i všechny, kteří v pátrání pomáhali:

Senior Zdeněk Hnízdo byl nalezen mrtev

Senior Zdeněk Hnízdo byl nalezen mrtev

07. 11. 2020, 20:54, aktualizace 08. 11. 2020, 20:26

Smutná zpráva pro rodinu i všechny, kteří v pátrání pomáhali