Foto Video

Drogy na Plzeňsku dál frčí ve velkém

Dvě varny pervitinu a jednu pěstírnu marihuany realizovali kriminalisté společně se zásahovou jednotkou

10. února 2021 16:20 , aktualizace 17:16

Drogy Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

     Policisté v posledních týdnech odhalili na Plzeňsku několik varen pervitinu a také pěstírnu marihuany. Jedna varna byla přímo v centru Plzně u náměstí Republiky a druhá v Liticích u Borské přehrady. Informace o těchto realizacích zatím ještě připravujeme a čekáme na informace od kriminalistů.

     Pěstírnu policisté odhalili v obci Vlčtejn na jižním Plzeňsku na základě dlouhodobě rozpracovaného případu. Kriminalisté v čele s TOXI týmem územního odboru Plzeň-venkov ve spolupráci s policisty ze Zásahové jednotky v pondělí 8. února zrealizovali akci, při které zadrželi dva muže ve věku čtyřicet a dvaatřicet let a jednu ženu ve věku třiapadesát let. 


     "Na základě shromážděných důkazů včera komisař z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň-venkov zahájil trestní stíhání čtyřicetiletého muže a obvinil jej ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že usnesení o zahájení trestního stíhání si muž převzal z rukou policejního komisaře osobně ještě v době jeho zadržení.
     "Během závěrečné realizace policisté provedli domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků, při kterých zajistili 95 kusů živých rostlin rodu konopí výšky až dva metry, sušinu rostliny konopí a hašiš. V domě se také nacházely pomůcky a technika určené k efektivnímu pěstování těchto rostlin tzv. in-door způsobem. Muž rostliny pěstoval zejména v garáži a přístavku u domu v úmyslu získat návykovou látku marihuanu a tu následně distribuovat dalším osobám za účelem finančního zisku," popsala mluvčí policie s tím, že veškerý rostlinný materiál bude podroben znaleckému zkoumání.
     Pokud soudce uzná čtyřicetiletého muže vinným ze spáchání uvedeného trestného činu, hrozí mu až pětileté odnětí svobody. V současné době je muž stíhán na svobodě. Veškeré okolnosti případu kriminalisté dále vyšetřují a není vyloučeno, že budou obviněny další osoby.

Foto a video PČR

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.