Video

Prodejem pervitinu si přišel na stovky tisíc

Vietnamskému dealerovi hrozí až desetiletý trest

6. listopadu 2020 12:05

Cizinci Drogy Vazba

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Kriminalisté nyní zakončili vyšetřování případu distribuce drog a zahájili trestní stíhání jednapadesátiletého cizince, podle našich informací Vietnamce, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
     "Obviněný cizinec měl od poloviny roku 2018 do současné doby prodávat drogu pervitin. Tu měl prodávat čtyřem lidem v restauračním zařízení v Karlových Varech. Například osmačtyřicetiletému muži měl drogu pervitin prodat nejméně v pěti případech v celkovém množství několika stovek gramů. Stejně množství drogy pervitin od něj měl koupit od poloviny března do poloviny září minulého roku šestatřicetiletý muž.
    Těmto čtyřem osobám měl tak cizinec během několika měsíců prodat drogu v nejméně dvaceti případech v celkovém množství několika set gramů,"
popsal tiskový mluvčí policie.
     Kriminalisté také provedli na základě příkazu soudce Okresního soudu v Karlových Varech domovní prohlídku a prohlídku jiných prostor a pozemků, při které bylo zajištěno několik igelitových sáčků s bílou krystalickou látkou. Odbornou expertízou bylo později zjištěno, že zajištěné látky se užívají k naředění drogy pervitin před samotnou distribucí. 
     Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který ho akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. V případě prokázání viny hrozí cizinci trest odnětí svobody až na deset let.

Video PČR

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.