Studentky se přiznaly, omluvily a škodu uhradí

Pokračování: Profesor se studentkami kradli v hospodě

2. listopadu 2018 22:34 , aktualizace sobota 3. listopadu 01:21

Krádež Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň

     Dnes odpoledne jsme uveřejnili článek o krádeži výzdoby v plzeňské restauraci, připojili jsme video z bezpečnostní kamery a žádost policie, aby se přihlásily osoby, které podezřelé poznají.
     Během asi tří hodin se však pachatelky, mladé studentky jedné z vysokých škol, ozvaly poškozené provozovně samy, omluvily se, přiznaly, že šlo o hloupou recesi a přislíbily škodu uhradit. Následně se přihlásily i policii na linku 158 s tím, že v Plzni jsou pouze přes týden, nyní jsou v místě svého bydliště a v pondělí se dostaví k podání vysvětlení.
     Ze zákona tedy již nesmí být dále zveřejněny jejich obličeje, a proto jsme video na žádost policie stáhli. Samozřejmě také děkujeme těm čtenářům, kteří nám nebo policii volali a poskytli informace vedoucí ke ztotožnění.

Původní článek

     V noci na dnešek, těsně před půlnocí, přišla do ACW Saloonu v Plzni v Kollárově ulici skupina mladých lidí v doprovodu staršího muže. Jako ostatní zákazníci si objednali pití a v restauraci se zdrželi asi do dvou do rána (na záznamu je čas posunutý o hodinu).
     "Byli hluční, bylo vidět, že jdou z nějaké pařby. Seděl jsem nedaleko nich, byli to evidentně študáci z nějaké plzeňské vejšky, taky jsem studoval, takže myslím, že se nemýlím. Chovali se, jako by jim vše patřilo. Ten starší muž byl dle všeho jejich profesor," popsal je později jeden ze štamgastů.
      Během odchodu z podniku skupinka zřejmě považovala za výborný vtip zničit venkovní výzdobu, jednu imitaci stromu poškodili a druhý, metr a půl velký strom, ukradli celý.
     Zarážející je, že dvě děvčata strom kradla v klidu před ostatními i dokonce před vedoucím skupiny, dle štamgasta vysokoškolským profesorem. Na záznamu kamer je jasně vidět, že šéf skupiny nejprve zjišťoval, zda je vzduch čistý a pak ještě zlodějkám otevíral dveře ve vratech do ulice. 
     Zlodějky byly neuvěřitelně drzé, když jim první krádež vyšla, vrátily se do již zavřeného podniku znovu, dobouchaly se na obsluhu a pod záminkou hledání šály se ještě pokusily rychle odcizit obraz ze zdi. Tohoto si ale už barmanka všimla, takže zlodějky se vylhaly, že si obraz jen prohlížely a rychle odešly.
     Personál samozřejmě již pojal podezření a projel kamerové záznamy, kde se ukázala krádež stromku a několika vlaječek ČR, které byly v restauraci rozmístěny jako dekorace k výročí 100 let založení našeho státu. Při prohlídce prostor restaurace se pak ještě ukázalo, že nad stolem, kde skupina seděla, zmizel i indiánský tomahawk. Jednalo se o vysoce kvalitní repliku Old Plains Sioux Pipe Tomahawk, tedy kovaného dýmkového tomahawku kmene Siuxů z roku 1790. 
     "Provozovně byla tímto jednáním způsobena škoda téměř 7000 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a případem se dále zabývají," uvedla mluvčí policie a zároveň žádá veřejnost, že pokud kdokoli pozná podezřelé na přiloženém videu, aby se ozval na linku 158. 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.