Foto

Dárek pro hasiče a záchranáře

Náš partner, Mraknet s.r.o., se rozhodl zpříjemnit dobu mezi výjezdy záchranářům a hasičům

15. května 2019 19:55 , aktualizace pondělí 20. května 12:52

Partner článku – Mraknet

     S lidmi sloužícími ve složkách IZS se setkáváme prakticky denně a velice dobře si uvědomujeme, jak je jejich práce náročná. Velice rádi proto informujeme o případech, kdy někdo něco nezištně udělá právě pro ně, aby jim náročnou službu ulehčil nebo alespoň zpříjemnil. Proto nás velice mile překvapila zpráva našeho vlastního partnera, firmy Mraknet s.r.o., o projektu Internet pro IZS zdarma.

     "Protože si naše společnost velice váží všech složek IZS, chtěli jsme udělat pro tyto lidi něco prospěšného. Osobně známe několik lidí, kteří pracují u záchranných složek, a tak víme, že možnosti připojení k Internetu, v čase mezi jednotlivými výjezdy, jsou dosti omezené. Tak vlastně vznikla myšlenka projektu Internet pro IZS zdarma," vysvětlil nám vznik myšlenky jednatel společnosti Ing. Roman Šalom a dodal, že prvotně bylo třeba vyřešit administrativní stránku věci:
     "V prvotní fázi jsme realizovali připojení HZS, a to konkrétně Hasiči Střed, Košutka a Slovany. Dále jsme do tohoto projektu zahrnuli také hasiče z Rokycan, protože v této lokalitě máme poměrně rozsáhlou síť a nakonec se nám sami od sebe ozvali Hasiči z Přeštic. I zde máme pokrytí Internetem, tak jsme je do toho projektu také zahrnuli a moc nás těší takový zájem.
     V další fázi jsme se zaměřili na ZZS v Plzni na Borech, Koterově , Lidické ulici a v Rokycanech. Na ZZS jsme museli absolvovat nějaký čas s potřebnou administrativou, ale vše se povedlo po několika měsících zdárně vyřešit, především díky zásluze vedoucího úseku kanceláře ředitele ZZSPk Bc. Martina Brejchy a i výjezdové základny ZZS byly připojeny."
     Realizace takto rozsáhlého projektu si krom množství času a úsilí pracovníků Mraknetu vyžádala nemalé množství materiálu: 
     "Po obhlídkách uvedených objektů a domluvení podrobností jsme realizovali samotné připojení. Mimo instalace přijímací antény a potřebné datové kabeláže bylo vždy nutné pokrýt požadované prostory dostatečně kvalitním Wi-Fi signálem. To nebylo vždy jednoduché, především požární stanice jsou poměrně rozsáhlé objekty se značným členěním a s mnoha zaměstnanci. Nakonec se ale vše úspěšně podařilo a všichni zaměstnanci tak mají dostupný vysokorychlostní Internet bez jakéhokoliv omezení rychlosti, množství dat či jiných blokací.
     Samozřejmě největším přínosem tohoto projektu je pro hasiči i záchranáře to, že veškeré náklady na instalaci všech zařízení i následné náklady na provoz a údržbu jsou plně hrazeny naší společností.
     Na celý projekt bylo použito 9 přijímacích antén, několik stožárů, cca 350 metrů datových kabelů a 13 profesionálních Wi-Fi routerů."

     Bohužel, i v rámci takto prospěšného a nezištného projektu je možné se setkat s lidskou hloupostí a bezohledností:
     "Jediná maličkost, která nás v tomto projektu mrzí, je to, že když nám bylo ze strany Hasičů Košutka umožněno umístění reklamní plachty na plot jejich objektu, jako jejich poděkování, bohužel, po několika týdnech byla tato reklamní plachta odcizena.
     Zloděj nám tím způsobil určitou finanční újmu a především zbytečnou práci navíc. Nicméně jsme osadili plachtu novou, a jelikož jednou položkou z našeho portfolia jsou i kamerové a zabezpečovací systémy, byla plachta zabezpečena,"
svěřil se nám s nepříjemnou zkušeností Ing. Šalom s tím, že ani tato nepříjemnost jim radost z projektu nezkazila: "My jen doufáme, že tento náš skromný projekt bude ku prospěchu všem zaměstnancům IZS a že jim alespoň trochu zpříjemní tak náročnou činnost, jakou práce záchranáře, doktora či hasiče zajisté je."

     Za tento projekt již Mraknetu na svých stránkách Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje poděkovala v článku MrakNet poskytuje záchranářům internet zdarma.

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.