Foto Video

"Hele Václave, už se na to vyser a přiznej to!"

Přepadení pumpy a loupež 400.000 v Losiné má opravdu nečekané rozuzlení

18. června 2019 19:05 , aktualizace středa 19. června 09:22

Loupež Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     V sobotu 8. června jsme informovali o případu přepadení benzínové pumpy Prim v Losiné u Plzně a teprve nyní vám můžeme uvést další, dosud utajované informace.
    Pachatel si na mladého čerpadláře počkal až bude po směně odcházet a pod pohrůžkou nože ho donutil se do již uzavřené pumpy se vrátit, jít do kanceláře a vydat mu tam z trezoru částku necelých 400 tisíc korun.
     "Už jsem měl zakódováno i zamčeno, bylo chvíli po desáté a já odcházel k autu. Na parkovišti u auta mne doběhl maskovaný muž s nožem a donutil mne dojít zpět, odemknout a odkódovat. Pak vyrazil přímo do kanceláře k trezoru, očividně se tu vyznal, hrozil mi tím nožem, že mám trezor otevřít a naházet peníze do nějakého černé pytle, který si přinesl a pak utekl.
     Já jsem zavolal policii, která přijela do tří minut a začala po pachateli okamžitě pátrat."

Václav P. sledoval pátrání

     Policisté v řádu desítek mužů okamžitě uzavřeli oblast, nasazen byl i vrtulník s termovizí, hlídky kontrolující všechna podezřelá vozidla byly mimo jiné na vjezdu do Plzně u pekárny, ve Starém Plzenci či na nájezdu na dálnici.
     Jenže pachatele se dopadnout nepodařilo a hlavně, jak již dneska víme, ani se ho nemohlo podařit dopadnout. Pachatel byl totiž celou dobu stále na pumpě!
     Nám se podařilo zjistit, že pachatel totiž vymyslel vskutku originální způsob, jak se pronásledování vyhnout.
     "Zatímco tu policisté vyšetřovali, přiřítil se sem jeden místní mladík s tím, že slyšel výkřik a poté pronásledoval odsud utíkajícího maskovaného muže do lesa. 
     Toho mladíka tady všichni dobře známe, je trochu problémový a rád se předvádí. Když před nějakou dobou dostal asi 350 tisíc ze stavebního spoření, zvládl je rozfofrovat za oblečení, pronájem auta a podobné věci během jediného týdne.
     Teď nedávno ho prý vyhodili z domu, občas tady za pumpou spal v autě a pomáhal tu třeba s úklidem nebo mytím stojanů, takže to tu velmi dobře znal," popsal muže, který přiběhl na pumpu, sám čerpadlář.

Amatér proti násilníkům

      Případ samozřejmě šetřili "násilníci", tak se totiž říká kriminalistům, zabývajícím násilnou trestnou činností. Tito kriminalisté za sebou ročně mají desítky objasněných loupeží a díky jejich obrovským zkušenostem v této problematice se jim mužova výpověď zdála hned v několika bodech nevěrohodná. Aniž by ale něco prozradili, muže začali prověřovat a sledovat, a v průběhu následujícího týdne se podezření jen prohlubovalo.
     "Václav P. je odsud z Losiné, začal dost utrácet, mě vrátil dlužné peníze a i dalším lidem splatil své relativně vysoké dluhy. Začal dost nakupovat a také jsem slyšel, že aby udělal dojem na přítelkyni, půjčil si někde i hodně luxusní auto Bentley," uvedl nám muž z blízkého okolí Václava P. s podmínkou, že jeho totožnost utajíme.
     V té době již bylo policistům zcela jasné, jak muž přišel k tak velkému množství peněz. Včera měli již i dostatek důkazů a tak si pro milého Václava P. jednoduše došli. "Včera se tu na pumpě Vašek objevil, byl v poutech a ve společnosti kriminalistů. Chvíli jim tady na pumpě vysvětloval, jak to vlastně vše bylo," doplnil přepadený prodavač s tím, že Václava asi v Losiné dlouho neuvidíme.

Obvinění

     "Muž se nejdříve vydával za svědka celé události a policistům tvrdil, že pachatele viděl z místa utíkat, kdy ho chtěl dopadnout, ale nepodařilo se mu to. Následně se policistům pod tíhou důkazů přiznal, že si vše vymyslel, a že peníze odcizil on sám. Peníze utratil za dluhy z minulosti, za nákup různé elektroniky a za pronájem luxusního zahraničního vozidla," potvrdila tisková mluvčí policie s tím, že policisté ve věci zahájili trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin loupež a obviněným je teprve 21letý mladík z menší obce na jihu Plzeňska.
     Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Za zvlášť závažný zločin loupeže hrozí mladíkovi až deset let ve vězení.


 

     
 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.