Foto Video

Zásahová jednotka vyrazila proti trestné výpravě

Podnikatel ze msty zorganizoval útok na sportbar v Horní Bříze

9. února 2019 15:32 , aktualizace neděle 10. února 11:36

Alkohol Městská policie Napadení Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical


     Parta asi šesti osob vyjela v noci z pátku na sobotu na trestnou výpravu do sportbaru Na Růžku v Horní Bříze. Dle našich informací za touto výpravou stojí zdejší podnikatel se svým synem a mělo jít o vyřizování starých účtů za událost, ke které v baru došlo asi před rokem a při které syn podnikatele měl v opilosti ztropit nezapomenulnou ostudu. K této události nebudeme uvádět více podrobností, protože jde o velmi osobní a citlivou věc.
     Podnikatel vše pečlivě naplánoval s téměř vojenskou precizností, v plánu nechyběly ani únikové časy, či odhady časů dojezdu policie z Třemošné, Kaznějova a Plzně. Jeho pečlivý plán měl ovšem několik podstatných trhlin, například vyrazit na takovouto výpravu firemní dodávkou s polepy a ve firemních bundách dle všeho nebyl zcela nejlepší nápad.
     Skupinka rváčů dorazila do restaurace Na Růžku dodávkou VW kolem osmé večer a strhla se mela. Nejprve byl ihned po vstupu skupiny útočníků do podniku zákeřně a zezadu napaden jeden z hostů sedících u baru. Po zásahu ostatních hostů a majitele podniku se situace na chvíli uklidnila, ale poté vypukla ještě s větší intenzitou, když otec se synem společně napadli majitele za barem. 
     O tom, že byl útok dobře naplánován a domluven svědčí i to, že jeden z útočníků ve chvíli kdy otec se synem majitele napadli zablokoval vchod za bar, aby mu nikdo nemohl přijít na pomoc. Další jistil dveře a venku v nastartované dodávce čekal připravený řidič.
     Pomoc ale nakonec přišla a společnými silami se podařilo útočníky vytlačit ven z provozovny. Venku pak rvačka propukla naplno. "Probudil mě hroznej řev, podíval jsem se z okna a viděl jsem, že se u hospody rve asi patnáct lidí. Kdo proti komu nevím, nemám tam úplně dobrý výhled a vidím jen na část toho prostoru. Viděl jsem ale, že tam nehybně leží minimálně jeden zraněný. Chtěl jsem volat policii, ale než jsem našel mobil, už tam přijíždělo první auto z majákem," uvedl nám svědek celé události. "Pak jsem ještě zahlédl, jak část bojujících vystartovala i po policistech, ti to ale rychle zvládli a vyřešili," dodal ještě.
     Na místo se řítilo skutečně velké množství policejních vozů, rvačku hlásilo větší množství lidí a dle jejich popisu situace vypadala velice hrozivě. Operační důstojník tedy nic nepodcenil a k baru vyslal hlídky nejen z Třemošné a Kaznějova, ale z Plzně vyrazila i OHS, a také krajská zásahová jednotka.
     První a druhá hlídka, která na místo přijela, byly hlídky Městské policie Horní Bříza a posily Policie ČR dorazily vzápětí. Policisté rvačku ukončili a zajistili podezřelé.
     "Na místě jsme zasahovali a omezili několik osob na osobní svobodě. Případem se nyní intenzivně zabýváme, ale trestní řízení je samozřejmě v počátcích,"
uvedla mluvčí policie s tím, že valná většina účastníků byla pod vlivem alkoholu.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.