Foto

Prozíravost strážníků zřejmě muži zachránila život

Přivolaní záchranáři zjistili, že muž je ve vážném stavu

čtvrtek 26. ledna 16:35 , aktualizace 16:40

Bezdomovci Městská policie Záchranáři

Partner článku – Optika Ofitop

     Městská policie Plzeň patří mezi organizace zapojené do projektu Street medicine, který v Plzni slouží zejména k tomu, aby měli lidé bez přístřeší potřebující pomoc s péčí o své zdraví, možnost základního ošetření.
     Již v několika případech kontaktovali strážníci městské policie koordinátorku projektu, jejímž prostřednictvím zprostředkovali potřebnou pomoc osobám bez domova.

     Poslední takový případ se odehrál včera dopoledne. Naposledy to bylo středečního dopoledne. "Muž žijící ve stanu, kterého strážníci pravidelně v zimním období kontrolovali, si stále stěžoval na bolest nohou. Přesto pokaždé nabízenou pomoc zatvrzele odmítal s tím, že se o sebe zvládne postarat sám.
     Po opakovaných kontrolách ale strážníci nabyli dojmu, že by mužův zdravotní stav mohl být vážný, a proto se obrátili na koordinátorku projektu Street medicine z Oblastního spolku Českého červeného kříže Plzeň. Ta zajistila na místo výjezd zdravotního týmu, který si následně muže převzal do zdravotní péče,"
popsala tisková mluvčí strážníků. 

     Zdravotníci shledali stav muže jako vážný a bylo rozhodnuto o transportu muže do nemocnice. Hlídka strážníků pomohla pracovníkům Českého červeného kříže Plzeň - město a Rokycany s transportem muže v přenosové plachtě do sanitního vozu. 

     "Poslední měsíce v Plzni hodně spolupracujeme s městskou policií. Jsme rádi za lidský i profesionální přístup policistů a za pomoc v tom, abychom zajistili zdravotní péči lidem, kteří se k ní nemohou běžně dostat.
     Tito lidé  jsou často na ulici, protože neměli dostatečnou sílu či rodinné zázemí, aby se vyrovnali s nepřízní osudu. My jim pomáháme zmírnit alespoň fyzickou bolest.
     Prevencí a pravidelnou péči se vyvarujeme velmi nepříjemným, zdlouhavým a drahým zákrokům či hospitalizacím,"
doplnili zástupci Českého červeného kříže Plzeň - město a Rokycany.

Foto MP

Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.