Foto

První byt zapálila večeře, druhý vodní dýmka

Oba požáry bytů uhasili hasiči v zárodku

20. září 2018 13:53 , aktualizace 13:56

Alkohol Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

    Ve středu 19. září kolem desáté hodiny večer vyjížděli hasiči i policisté na oznámený požár v bytě v ulici Žižkova v Domažlicích.
    Podle informací z místa sousedé zaznamenali silný kouř vycházející z bytu, ale nedařilo se jim na majitele dozvonit. Vzbudit muže se podařilo až hasičům, kteří přijeli vzápětí. Hasiči také zjistili, že zdrojem zakouření je hrnec s jídlem, zapomenutý na sporáku. Jen včasný zásah zabránil větším škodám.
    "Sedmapadesátiletý muž uvedl, že spal a nic si nepamatuje. Protože z jeho dechu byl cítit alkohol, provedli u něj policisté dechovou zkoušku. Ta byla s pozitivním výsledkem 1,63 promile alkoholu v krvi. Vyšetřovatel hasičů si případ převzal jako přestupek proti požární ochraně," uvedla tisková mluvčí policie.

     K dalšímu požáru vyjížděli hasiči dnes kolem deváté hodiny ráno v Chodské Lhotě. Hasiči požár postelí a závěsů uhasili a do péče záchranářů předali jednu osobu nadýchanou kouře.
     Případ si poté převzali policisté. "Pravděpodobnou příčinou požáru bylo, že osmnáctiletý muž si zapálil v bytě vodní dýmku, ta se převrhla a od ní se vzňal gauč", řekla nám tisková mluvčí policie.
     Policisté věc řeší jako přestupek.

Foto: Hasiči


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.