Foto Video

Jak proběhne první školní den v Plzni?

Policisté, strážníci, ale i Leopold a Culinka jsou připraveni!

31. srpna 2019 03:07 , aktualizace 03:13

Partner článku – Avalon Wellness


     Nejen děti se chystají na první školní den, plné ruce práce s přípravami mají i policisté, strážníci, ale také Culinka s dětmi.
     Den, kdy děti opět usednou do lavic, se totiž neúprosně blíží a předpokládá se, že děti budou mít ještě hlavy plné zážitků z prázdnin a nebudou úplně věnovat svoji pozornost dopravnímu provozu.

Městská policie Plzeň

     Z tohoto důvodu budou v pondělí strážníci u více než dvaceti škol nebo v jejich těsné blízkosti na křižovatkách dohlížet na bezpečnost v dopravním provozu. Dohled u některých ZŠ bude probíhat celý první školní týden. 
     Strážníci se kromě dohledu nad dětmi zaměří i na respektování dopravní značky K+R a na správné parkování v přilehlých ulicích.     

Policie ČR

     Policisté zase na první záříjový týden připravují celorepublikovou akci "Zebra se za tebe nerozhlédne", v rámci které budou chodce a hlavně děti upozorňovat na správné a bezpečné přecházení a také preventivně působit u základních škol. 

Bezpečně s Leopoldem

      Ve spolupráci s Krajským úřadem Plzeňského kraje a BESIPem také v letošním roce spouští první ročník projektu "Bezpečně s Leopoldem". V rámci tohoto projektu si policisté pro všechny nové školáky připravili "Balíček pro prvňáčky", který obsahuje rozvrh hodin, záložku do knížky, preventivní úkolníček, vystřihovánky, omalovánky, pracovní sešit "S Ferdou v autoškole" a reflexní prvek na aktovku, to vše umístěno ve školních deskách.
     Téměř šest tisíc těchto balíčků je již rozvezeno do základních škol tak, aby měl každý prvňáček dárek první školní den na lavici.

Culinka

     Nezahálí ale ani "Culinka", kterou jsme Vám nedávno představili v souvislosti s hudebním klipem "Psí přítel". Marta a Petr, kteří za projektem Culinka stojí, nám již tehdy prozradili, ve spolupráci se strážníky i policisty připravují další hudební klip, který by měl právě malým školákům názorně vysvětlit jak správně a bezpečně přecházet.

Culinku a klip "Psí přítel" jsme představili v článku: 

Psí přítel

Psí přítel

06. 08. 2019, 21:54

Není vám lhostejný osud opuštěných zvířat či máte malé děti? Tak tento článek je pro vás!


 
Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.