Aktuálně Foto

Psa u Plzně napadl divočák a zraněný pes utekl

NALEZEN! Rendy útok divočáka přežil, gratulujeme!

12. září 2018 16:33 , aktualizace čtvrtek 13. září 09:57

Pátrání Zvířata

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Dnes kolem deváté ráno se v Plzni v lesíku nad Výsluním nedaleko dálnice ztratil pes slyšící na jméno Rendy.
     Rendy je Stafordshirský bulterrier černé barvy a má bílý flíček na hrudi. Má ozdobný obojek se znakem Stafordshirských bulteriérů.
     Je možné, že je pes poraněn a určitě je značně vyděšený. "Byli jsme na louce u lesíka a s Rendym jsem nacvičoval aport. Rendy asi popáté běžel pro míček, aby mi ho zase mohl přinést a náhle byl napaden divokým prasetem. Po útoku divočáka pak vyděšený utekl a asi je i zraněný. Prase Rendymu útočilo na břicho, bok nebo zadní nohu.
     Od rána ho tu hledáme a mám o něj veliký strach. Vím, že vaši čtenáři již jednomu kamarádovi pomohli psího kámoše najít, tak teď poprosím o pomoc i já,"
prosí majitel o Vaši pomoc a slibuje, že nálezce čeká odměna.

Aktualizace:

    Včera jsme poprosili veřejnost o pomoc při hledání Stafordshirského bulterriera Rendyho, kterého kolem deváté ráno v Plzni v lesíku nad Výsluním napadlo divoké prase. Majitel s Rendym na louce nacvičoval aport, a když pes asi popáté běžel pro míček, náhle vyběhl z lesa divočák a na psa zaútočil.
     Prase Rendymu útočilo na břicho a vyděšený, zraněný pes z místa utekl.  
     Celý den a večer Rendyho hledal majitel a jeho kamarádi. Pomoc nabídli i dobrovolníci a stovky lidí pátrání sdílelo, v noci ještě slíbili přijet na pomoc i policejní psovodi.
     Pak se ale stal malý zázrak a Rendy byl během noci nalezen. Těžce potrhané zvíře našlo zbytky sil, nalezlo stopu a potácelo se domů. 
     Další hodiny pak Rendy strávil na operačním stole veterináře, nyní je již u svého milovaného pána doma, sice na kapačce, ale má velikou šanci útok divočáka přežít bez následků.

     Štastný majitel děkuje kamarádům i všem, kteří mohli. 

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.