Foto Video

Kriminálka provádí exhumaci desítek utýraných psích těl

Policisté právě provádějí domovní prohlídku v množírně psů v Sedleci, nález je strašlivý

13. července 2018 17:23 , aktualizace středa 18. července 14:36

Zvířata

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.


     Již dva dny informujeme o hrůzném případu množírny psů, nacházející se v domě v Sedleci u Starého Plzence a v bytě v Brněnské ulici na Vinicích v Plzni.
     Z domu v Sedleci policisté již předevčírem odvezli asi 17 zubožených psů, převážně čivav. Při včerejším zásahu na Vinicích pak bylo množitelce odebráno dalších více než šedesát psů včetně štěňat. V obou místech žila zvířata v nepředstavitelných podmínkách, zápachu a nepořádku.
     Celkem bylo množitelce Ivě W. odebráno 98 psů.

     Dnes celý den probíhala domovní prohlídka domu v Sedleci, který dle všeho sloužil jako odkladiště starších a nepotřebných psů. Prohlídka probíhá za účasti Ivy W., kterou na místo přivezli kriminalisté.
      O podmínkách, v jakých zde psi žili, se můžete sami přesvědčit na videu. Co ale není možné zachytit, je nepředstavitelný zápach, který se z domu vyvalil do širokého okolí po otevření dveří a oken. Policisté zde musí pracovat v ochranných oděvech a rouškách. 
      O závažnosti případu svědčí i fakt, že se domovní prohlídky osobně zúčastnil i plukovník Mgr. Michal Krejbich, ředitel Městského ředitelství policie Plzeň.

      Policisté na místě zajišťují důkazy jako například očkovací průkazy i jiné dokumenty a zároveň těla psíků pohřbená na zahradě.
      "Domovní prohlídka probíhá za účasti osmačtyřicetileté podezřelé ženy. Na místě jsme nalezli větší množství psích těl," uvedla tisková mluvčí policie.
      Těla psů jsou v zahradě domu pohřbená volně i v igelitových taškách a jejich množství policisté již teď počítají v řádu desítek. Nechybí ani sud, kde žena těla také údajně pálila.

      Policisté na případu pracují opravdu neúnavně, mnoho z nich jsme viděli i u včerejší realizace v Plzni, která probíhala do přibližně páté hodiny ranní.

O případu jsme informovali v článku:

Majitelka množírny Iva W. je obviněna - hrozí jí 5 let

Majitelka množírny Iva W. je obviněna - hrozí jí 5 let

23. 11. 2018, 14:13, aktualizace 23. 11. 2018, 14:53

Video a galerie čivav připravených k vydání zde

Co je se psy dnes?

98 zachráněných

98 zachráněných

14. 07. 2018, 17:13, aktualizace 18. 07. 2018, 14:37

Co se dnes děje se psy z množíren v Plzni a Sedleci?

Video: KP a Policie ČR
     

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!