Puberťák napadl strážníky a pak vyhrožoval i záchranářům

K dalšímu útoku na záchranné složky v Plzni došlo včera večer

14. dubna 2018 14:16 , aktualizace 15:07

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera došlo v Plzni k dalšímu nepochopitelnému jednání, které skončilo napadením strážníka.

     Na linku 156 městské policie se včera v podvečer obrátili lidé, že na konečné trolejbusu v Plzni Božkově se válí mladík, který je dle svého chování pod vlivem něčeho, případně by mohl být psychicky nemocný.

     Na místo vyrazila hlídka strážníků, která ležícího mladého muže nalezla a zvedla, ale mladík se strážníky odmítal spolupracovat. Během hovoru s hlídkou se mladík kamsi pokoušel dovolat, ale to se mu nepodařilo a tak vztekle mrštil telefonem o zem.
     Mladík v tu chvíli, kdy mu došlo, že si rozbil telefon, začal být velmi agresivní a vyhrožoval strážníkům. Nejenže nechtěl prokázat svoji totožnost, ale dokonce se jednoho ze strážníků nakonec pokusil i fyzicky napadnout. "Chlapec odmítl naší hlídce prokázat svoji totožnost a pak se náhle proti strážníkům rozběhl s rukou sevřenou v pěst," popsala útok mluvčí strážníků.

     Strážníci útok mladíka hravě zvládli, ale protože byl stále agresivní, musela mu být přiložena pouta. Mezitím na místo dorazili i policisté a společně mladíkovi udělali test na drogy, který byl ale negativní a test na přítomnost alkoholu chlapec odmítl.
     Teprve po tomto se podařilo zjistit totožnost chlapce a ukázalo se, že jde mladistvou osobu, tedy, že mladíkovi ještě nebylo ani 18 let. Dle našich informací se chlapec, který si troufne napadnout policejní hlídku, narodil v roce 2002!

     Strážníci na místo přivolali i záchranáře, zda chlapcovým jednáním nestojí psychická nemoc, ale mladík byl agresivní i na záchranáře a tak byl nakonec transportován do nemocnice pod policejním dohledem. O zajištění mladistvého byla informována i jeho matka.

Foto: Ilustrační


    

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.