Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Prostřelená prdel i přepadená pumpa, ty to tedy vedeš Františku!

Ani postřelení mladého narkomana nepoučilo, zvýšil level a vyrazil na ozbrojenou loupež

Autor: mn středa 7. února 20:05 , aktualizace pátek 9. února 20:33

Loupež Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V prosinci jsme informovali o případu přepadení čerpací stanice Robin Oil v Mýtě na Rokycansku, kde mladý muž s nožem v ruce donutil zaměstnankyni vydat peníze z pokladny. Pachatel byl pouhých několik minut po činu zadržen hlídkou policie a po obvinění ze spáchání trestného činu loupeže byl soudem umístěn do vazby.

     Státní zástupce na mladého muže vypracoval a v průběhu včerejšího dne podal žalobu pro tento zvláště závažný trestný čin, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

     Obžalovaným je našim čtenářům dobře známý, problémový obyvatel Holoubkova František I. , který byl v minulosti již odsouzen za jinou trestnou činnost a v době spáchání loupeže v Mýtě byl v podmínce.

     Nejznámějším případem, na který si naši čtenáři jistě pamatují, je útok nožem na strážníky městské policie, při kterém byl František I. dokonce postřelen: 

Muž zaútočil nožem na strážníka, skončil s kulkou v noze

     V noci na čtvrtek 3. listopadu krátce po půlnoci došlo na křižovatce Klatovská x U Trati k zásahu strážníků Městské policie Plzeň, který bohužel skončil použitím střelné zbraně.

    Hlídka strážníků projížděla křižovatkou Klatovské třídy a ulice U Trati a na jejich vozidlo zaútočil mladý muž pod vlivem pervitinu. Útočník do služebního vozu nejprve kopl, a když strážníci samozřejmě zastavili a vystoupili, aby zjistili, co se děje, agresor proti jednomu z nich okamžitě vyrazil a zaútočil na něj nožem.

      Strážník byl nucen útok odvrátil výstřelem mířeným na spodní polovinu těla agresora, který byl již v jeho těsné blízkosti. Průstřel horní části nohy sice útočníka srazil na zem, ten ale ani poté nůž nepustil, takže strážníci museli použít další donucovací prostředky a nůž mu doslova vykroutit z ruky.

      Strážníci poté zraněnému muži poskytli první pomoc, přivolali záchranáře a samozřejmě i policisty. "Muže narozeného v roce 1997 jsme se střelným poraněním dolní končetiny transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," popsala tisková mluvčí záchranářů.
      Místo incidentu mezitím policisté uzavřeli páskou a byl povolán policejní technik i výjezd kriminální policie.

      "Ze strany strážníka městské policie byly proti pětadvacetiletému muži, který se choval agresivně a nereagoval na výzvy, použity donucovací prostředky. Policisté se nyní případem intenzivně zabývají a prověřují veškeré jeho okolnosti," uvedla nám tisková mluvčí policie.

     Útočník měl obrovské štěstí a jeho zranění naštěstí nebylo vážné. Střela z policejní zbraně sice prošla zepředu jeho nohu v horní části a vylétla ven hýžděmi, nezasáhla ale ani tepnu, ani kost, takže muž mohl být po ošetření v nemocnici převezen do policejní cely. 

     "Policisté u muže narozeného v roce 1997 zahájili trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání trestného činu Násilí proti úřední osobě v odstavci 2, za který pachateli hrozí až šestiletý trest odnětí svobody," uvedla nám mluvčí policie.

     Podle našich informací byl útočníkem pětadvacetiletý František I., který se ani na sociálních sítích nijak netají užíváním drog, jako je marihuana a pervitin. Právě pervitin byl i za jeho útokem na strážníky, provedený test na omamné a psychotropní látky u něj totiž na amfetamin a metamfetamin vyšel pozitivně.

Fotografie, které František I. zveřejnil na svém facebookovém a instagramovém profilu

 

O přepadení čerpací stanice a zadržení pachatele jsme pak informovali v článku:

Pachatele loupeže dopadli tři minuty po přijetí oznámení

     Ve středu 20. prosince krátce před třetí hodinou odpoledne přistoupil neznámý muž k ženě obsluhující pokladnu čerpací stanice Robin Oil v Mýtě na Rokycansku a s nožem v ruce po ní požadoval vydání peněz. Obsluha muži ve strachu o život vyhověla a otevřela pokladnu

     "Muž se zmocnil papírových bankovek v celkové hodnotě 16 tisíc korun a z prostor čerpací stanice utekl," uvedla nám mluvčí policie.

      Na místo činu byly ihned po přijetí oznámení operačním důstojníkem vyslány policejní hlídky obvodních oddělení, hlídka speciální pořádkové jednotky a také hlídka dálničního oddělení Svojkovice. Právě policisté z dálničního oddělení podezřelého pouhé tři minuty po přijetí oznámení zadrželi na hrázi rybníka v obci Mýto.

      "Případ i podezřelého si převzali rokycanští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a na případu dále intenzivně pracovali.
      Ve čtvrtek 21. prosince v odpoledních hodinách pak zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. Státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby,"
 doplnila mluvčí policie.Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.