Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Vietnamská řidička zlikvidovala semafory minimálně na 14 dní

Chodci nesmí používat přechody a musí jít podchodem, upozorňuje policie!

7. března 2019 18:21 , aktualizace 18:40

Doprava Nehody

     Dnes ráno jsme informovali o havárii osobního vozu Audi na křižovatce Karlovarské třídy a Bolevecké ulice, kde vlivem vysoké rychlosti vietnamská řidička nezvládla řízení při odbočování vpravo, narazila do sloupu semaforu a rozmetala elektrický sloupek.
     Při havárii naštěstí nedošlo ke zranění osob a původní odhadnutá škoda byla ve výši necelých dvě stě tisíc. 
     V průběhu dopoledne se ale ukázalo, že škoda bude mnohonásobně vyšší a následky havárie vážně zkomplikují život Plzeňanům na minimálně dva týdny.
     "Vzhledem k tomu, že havárií byl mimo jiné zničen i řadič, který celou křižovatku řídí, náklady na opravu pravděpodobně vysoce přesáhnou půl milionu korun. Vzhledem k rozsahu poškození bude oprava trvat minimálně dva týdny, po které bude křižovatka mimo provoz," uvedl nám Ing. Josef Brůha, vedoucí oddělení dopravních průzkumů a světelné signalizace města Plzně.
     Z tohoto důvodu byly dnes policií uzavřeny i oba přechody pro chodce obsluhující tramvajovou zastávku linek 1 a 4 Pod Záhorskem, jejichž semafory z hlediska řízení také spadají pod zmíněnou křižovatku a policie vyzývá cestující, aby místo přechodů využívali podchodu. 
     Na místě jsme si ověřili, že chodci ve většině případů uzavření přechodů respektují, několik výjimek se ale bohužel našlo. Tito lidé si bohužel neuvědomují vysoké nebezpečí, kterému se na frekventované tříproudé silnici vystavují.  
     Policie upozorňuje, že podchod na této zastávce není bezbariérový a invalidním osobám doporučuje využít jinou zastávku MHD.
     Situace samozřejmě komplikuje i provoz na Karlovarské třídě a obzvlášť ve špičce je téměř nemožné z Bolevecké ulice odbočit do centra.
     "Situaci na místě pravidelně monitorujeme a policisté jsou připraveni případné problémy okamžitě řešit, například v případě potřeby řízením dopravy," řekla nám tisková mluvčí policie. 


 

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.