Foto

Realita kybersvěta - víte jaké hrozí vašim dětem nebezpečí na internetu?

Vernisáž výstavy tohoto projektu startuje v Plzni právě dnes

17. října 2019 13:38

      Vzhledem k nárůstu případů společensky škodlivých jednání v kyberprostoru, kterými jsou nejčastěji ohroženy děti a mladiství, připravil magistrátní odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení společně s neziskovou organizací Point14 a Týmem pro mládež Plzeň – město projekt Realita kybersvěta. Jeho smyslem je zážitkovou a interaktivní formou zvýšit povědomí dospělých o závažnosti společensky škodlivých jednání spojených s kyberprostorem.
      „Rodiče si bohužel často neuvědomují závažnost jednání svých dětí v kyberprostoru, které s sebou nese mnoho nástrah a nebezpečí. Je důležité přiblížit dospělým možné nástrahy, které moderní doba informačních technologií přináší. Porozuměním souvislostem, pocitům a důvodům konkrétního jednání dětí v prostředí sociálních sítí může rodič včas zasáhnout a předcházet tak tragickým událostem, které jsou s kyberšikanou a dalším společensky škodlivým jednáním spojeny,“ řekl radní pro oblast bezpečnosti města Plzně Martin Zrzavecký.
     „Prostředí kybersvěta má dnes už svou vlastní terminologii, která se neustále vyvíjí. Proto jsme už v rámci propagace projektu připravili kampaň, která seznamuje širokou veřejnost s některými stěžejními tématy, jež souvisí především s kyberšikanou. Krátká videa, která město Plzeň sdílí na svém facebookovém a instagramovém profilu názorně vysvětlují nebezpečné jevy, se kterými se děti i dospělí mohou v kyberprostoru setkat,“ vysvětlil vedoucí magistrátního odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Aleš Průša.
     Projekt bude zahrnovat celkem tři hlavní aktivity – sociálně preventivní výstavu, divadelní představení a edukativní interaktivní seminář, které na sebe budou vzájemně navazovat. „Divadelní představení divákům ukáže, jak si typická současná rodina dokáže, či nedokáže poradit s kyberšikanou jednoho ze svých členů. Následný seminář pak pomůže návštěvníkům toto téma vstřebat a zpracovat, prostor bude samozřejmě i na dotazy,“ upřesnila Andrea Gregorová z pořádajícího magistrátního odboru.
     Vernisáž výstavy, která bude zahrnovat vedle zajímavých informací z oblasti kyberprostoru také ukázky vývoje výpočetní a komunikační techniky, proběhne ve čtvrtek dnes v prostorách DEPO2015 a následně bude volně přístupná po dobu jednoho měsíce.
     Navazující projektové aktivity, divadelní představení společně s edukativním seminářem, které jsou určeny pro rodiče a děti od 15 let, budou probíhat každou neděli od 20. října do 10. listopadu vždy od 10 do 12 hod a od 15 do 17 hod.
     Kapacita je 30 míst, z tohoto důvodu doporučujeme rezervaci předem na mobilním čísle 602 214 951 nebo na email gregorova@plzen.eu.
      Vstup je zdarma.
     „Projekt Realita kybersvěta se podařilo zrealizovat především díky podpoře Ministerstva vnitra České republiky v rámci Programu prevence kriminality na rok 2019 a my doufáme, že se díky němu alespoň v Plzni podaří naše děti v prostředí kybersvěta lépe ochránit,“ doplnil Aleš Průša.

Foto: Město Plzeň

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.