Foto

Recidivista opět zaútočil na strážce zákona

Petr F. ohrožoval strážníky mačetou, pomohla až hrozba namířenou pistolí

pondělí 3. února 15:37 , aktualizace 16:35

Alkohol Městská policie Napadení

Partner článku – Eldar Taxi

     Vše začalo tím, že strážníci vyjeli k incidentu, který se stal v Tachově v pátek kolem čtvrté hodiny odpoledne. Na tísňovou linku 156 přišlo oznámení, že nějaký muž vyhrožuje a hlasitě řve v ulici U Penzionu a je zřejmě ozbrojený. Na místo okamžitě vyjela hlídka, strážníci podezřelého objevili v nedaleké Bělojarské ulici, a když viděli o koho jde, bylo jasné, že nepůjde o jednoduchý zákrok.
     Recidivista Petr F. narozený v roce 1978 je totiž v Tachově dobře známý svou agresivitou a svým problémovým chováním, jak vůči cizím osobám, tak i vůči své matce, ke které se často dobývá. Jeho agresivita se horší zejména s množstvím vypitého alkoholu a v minulosti byl souzen dokonce i za to, že policisty napadl nožem přímo na jejich služebně.
     Bohužel ani v tomto případě se muž nechtěl uklidnit, naopak se jeho agresivita zvyšovala, začal strážníky ohrožovat mačetou a vyhrožovat jim smrtí. Strážníci nakonec museli vytáhnout služební pistole a útočníkovi pohrozit střelbou, teprve poté Petr F. mačetu odhodil. Strážníci jej následně zpacifikovali a nasadili mu pouta. Provedenou dechovou zkouškou bylo zjištěno, že muž má v krvi více než 1,7 promile alkoholu.
     Recidivista se však neuklidnil na dlouho, za chvíli již zase začal vyvádět ve služebním voze. Strážníci ho tedy znovu zpacifikovali a předali s podezřením na spáchaný trestný čin Policii ČR.
     "Můžu potvrdit, že jsme podezřelého muže narozeného v roce 1978 převzali. V uvedeném případu jsme již zahájili úkony trestního řízení a muži sdělil podezření ze spáchání trestného činu Vyhrožování s cílem působit na úřední osobu," uvedla nám dnes mluvčí policie.

Mačeta, se kterou Petr F. na strážníky útočil.

 Eldar Taxi

Mladá taxislužba, působící na Plzeňském trhu krátce, ale zároveň první společnost v Plzni, která ke zprostředkování objednávek využívá moderní technologie. Našim cílem je spokojenost zákazníků, a toho se snažíme docílit kvalitou služeb za příznivou cenu.