Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Co s tím asi tak chtěl dělat?

Recidivistovi nyní hrozí až tříletý trest - za krádež kondomů a čokoládového vajíčka!

úterý 25. února 15:16 , aktualizace 16:01

Krádež

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Vskutku neobvyklou kombinaci zboží si na čerpací stanici OMW v ulici U Prazdroje v Plzni vybral zloděj, který zde z regálu odcizil jedno čokoládové vajíčko a jedno balení kondomů.
     Netušíme, zda muži kombinace odcizeného zboží měla zařídit příjemný večer, ale víme, že má nyní velký problém. "Devětadvacetiletý muž z Turnova způsobil škodu za téměř dvě stě korun a policisté zjistili, že se jedná o recidivistu, který byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen. Nyní mu hrozí až tři roky za mřížemi," uvedla tisková mluvčí policie.
     Může se samozřejmě zdát, že je tato sazba za drobnou krádež příliš vysoká. Tuto sazbu ale ukládá přímo zákon a jejím cílem je postihnout přísnějším trestem ty, kteří se v minulosti nepoučili a trestné činnosti opakovaně pokračují.

Trestní zákon § 205 Krádež 2. odstavec: Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.


 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.