Foto

Rekordman s téměř pěti promile

Protialkoholní záchytná stanice se plní skoro denně

11. září 2019 16:39 , aktualizace 16:50

Alkohol Městská policie Záchytka

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     V neděli 1. září si na záchytné stanici pospal sedmapadesátiletý muž z Plzně, kterého hlídka strážníků po jedenácté hodině v noci vzbudila na chodníku v Purkyňově ulice. Muž nebyl schopen se postavit na nohy, ani provést dechovou zkoušku.
     V pondělí 2. září skončil na záchytce čtyřicetiletý muž, který ležel na chodníku poblíž vozovky Škroupovy ulice. 
     V sobotu 7. září, v ranních hodinách strážníci převáželi z Lobezské ulice dalšího muže, který nebyl ani schopen prokázat svoji totožnost. Na protialkoholní záchytné stanici byl tento muž jim dobře znám a hned věděli, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletého muže z jižního Plzeňska.
     Téhož dne před jednou hodinou odpoledne hlídka městské policie převážela na záchytku dalšího podnapilého muže, tentokrát třiačtyřicetiletého, ze Slovanské ulice. 
     V pondělí 9. září po deváté hodině vyjížděli strážníci k Plaveckému bazénu Slovany, kde se měl pohybovat zmatený, zřejmě podnapilý muž. Po vyšetření záchranáři byl muž převezen k vystřízlivění na záchytnou stanici.
     Před druhou hodinou dopoledne ještě v pondělí převáželi na záchytku ze Smetanových sadů dalšího strážníkům velmi známého muže, který byl navíc pomočený a značně zapáchající. Dvaatřicetiletý muž nadýchal 3,17 promile.
     O hodinu později na Americké třídě před rychlým občerstvením seděla v dešti na zemi jednatřicetiletá žena, která vzhledem ke své opilosti, nebyla schopna komunikovat a vydávala ze sebe jen neurčité zvuky. I ona skončila na záchytné stanici.
     Rekordmanem byl padesátiletý muž z Pardubic, kterého včera strážníci před jedenáctou dopoledne našli spát na lavičce v Mlýnské strouze. Muž sice s obtížemi strážníkům sdělil svou totožnost, ale chůze schopen nebyl. Protože nadýchal 4,95, byl také převezen na záchytku.

Foto: MP

 Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.