Foto Video

Žena na sobě usilovně pracuje a laťku stále zvedá

V září ji chytili za volantem s 3,37 promile, v dubnu řídila již s 4,31

28. dubna 2021 18:43 , aktualizace čtvrtek 29. dubna 08:11

     Předevčírem jsme informovali o případu těžce opilé Slovenky za volantem auta v plzeňských ulicích, nyní přinášíme nové informace k tomuto případu:

     Kvůli silné opilosti při řízení policisté tuto ženu řešili již 10. září 2020, kdy si jí v odpoledních hodinách všimlo několik řidičů a chodců projíždět u chatové oblasti nedaleko Lhoty po silnici, polní cestě a dokonce i cyklostezce. Vzhledem k tomu, že již na první pohled bylo jasné, že způsob, jakým vůz ovládá, není normální, svědci přivolali na místo policisty.
     Ti vůz zastavili a za volantem vozu nalezli právě tuto tehdy devětatřicetiletou ženu, která sotva mluvila a měla skelný pohled, takže policisté již dopředu tušili, že nepůjde jen o sklenku bílého po obědě. Výsledek dechové zkoušky ale překvapil i zkušené policisty, naměřená hodnota činila 3,37 promile alkoholu v krvi.

      Policisté ženě na místě zakázali další jízdu a byl jí zadržen řidičský průkaz. 


Původní článek z 27. dubna

     V úterý 27. dubna večer kolem sedmé hodiny zahlédlo několik lidí v Plzni v Heyrovského ulici podivně popojíždějící černou Škodu Octavia, kterou řídila žena ve světle modrém tričku. "Napřed jsem myslela, že se učí jezdit. Popojížděla sem a tam, pokoušela se zaparkovat, ale když jsem viděla, jak jí padá hlava, došlo mi, že je opilá. No na první pohled ožralá jako carevna," uvedla nám na místě svědkyně. Není tedy divu, že hned několik lidí vše oznámilo na tísňovou linku.
     První na místo dorazila hlídka strážníků městské policie, kteří ženu viděli v autě právě, když se pokoušela zaparkovat a nutno podotknout, že svědci nijak nepřeháněli. Hned na první pohled bylo jasně vidět, že žena je těžce opilá. Zprvu vůbec nechápala, co po ní strážníci chtějí, pak tvrdila, že přišla pěšky, a že žádné auto nemá. Strážníci ji tedy upozornili, že v tom autě, které nemá, právě sedí a požádali jí, aby se podrobila testu na přítomnost alkoholu. Výsledek ale strážníky doslova ohromil, přístroj totiž ukázal téměř čtyři a půl promile, což je zřejmě u ženy za volantem v Plzni dosavadní rekord. "Hned při prvním měření ukázal přístroj Dräger alarmující hodnotu 4,31 promile alkoholu v dechu," uvedla nám mluvčí městské policie s tím, že test se s odstupem času opakoval a výsledek potvrdil.

     Strážníci tedy pro jasné spáchání trestného činu Ohrožení pod vlivem omamné látky na místo přivolali kolegy z policie, kterým řidičku narozenou v roce 1981 předali. Policisté mimo jiné zjistili, že žena, podle našich informací Slovenka, má platný zákaz řízení, a když jí to sdělili, propadala střídavě záchvatům smíchu a pláče. Poté co spatřila našeho kolegu, že ji natáčí, přestala s policistou komunikovat s tím, že si musí na fotku nutně upravit účes.
     Vzhledem k tomu, že žena ve svém stavu nebyla schopna jakéhokoli úkonu, policisté ji transportovali k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice a před odjezdem jí ještě museli odtlačit auto do řady, aby nezůstalo stát ve vozovce. "Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání Ohrožení pod vlivem omamné látky a Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," doplnila mluvčí Policie ČR.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.