Restaurace, bary i diskotéky budou muset zavírat v jedenáct

Nové nařízení vlády pořádně naštvalo majitele a zároveň vyděsilo obyvatele bydlící v okolí

pátek 15. května 12:23 , aktualizace 12:50

Koronavirus

     Dnešní dopolední vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha mírně řečeno překvapilo všechny provozovatele barů, restaurací, diskoték či nočních podniků. Majitelé se 25. května konečně dočkají a budou moci po dvouměsíční odstávce své podniky znovu otevřít, jenže pro ně s velikou komplikací.
     Dnes se totiž dozvěděli, že budou muset vyhnat své hosty a provozovnu zavřít již v jedenáct večer. Běžným hospodám to většinou nevadí, majitelé diskoték a nočních klubů jsou však nepříjemně zaskočeni. "To je naprostý nesmysl, my otevíráme v devět a běžně jsme měli otevřeno do tří nebo do čtyř. Do jedenácti nestihnu vydělat ani na provoz," uvedl nám majitel jednoho z plzeňských klubů s tím, že už teď ví, že bude nařízení porušovat. "Během těch dvou měsíců jsem téměř přišel o úspory. Musel jsem platit nájem, energie i platy a nevydělal vůbec nic. A teď, když můžu konečně otevřít, hodí mi další klacky pod nohy," zakončil majitel, který z pochopitelných důvodů nechce být jmenován.

     "Po jedenácté hodině, kdy budou podniky muset zavřít, bude moci být dále otevřené pouze výdejní okénko," uvedl ministr zdravotnictví, čímž ale vyděsil lidi bydlící v okolí nočních podniků.
     "Bydlím na Americké třídě v Plzni, mám to chápat tak, že v jedenáct v noci ze všech podniků vytlačí všechny opilce na ulici a dál jim budou alkohol lifrovat okénky a na ulici tak vznikne nezřízený mejdan?" děsí se už dopředu majitelé domů a obyvatelé.

     "Mám to chápat tak, že v půl jedenácté naše zákazníky koronavir neohrožuje, ale ve čtvrt na dvanáct už je nebezpečný?" ptá se dál majitel plzeňského nočního podniku.
     Ministerstvo zdravotnictví toto rozhodnutí zdůvodňuje tím, že „nadměrná konzumace alkoholu, ke které dochází později v noci může, vést k ignoraci prevence a ohrožování ostatních hostů i personálu infekční nemocí“.

      Námi dotázaní policisté očekávají, že po jedenácté výrazně stoupne rušení nočního klidu, výtržnosti na ulicích a jiná drobná kriminalita. 

Foto ilustrační