Foto

Z nelegální párty ho v kritickém stavu transportoval vrtulník LZS

Muž to přehnal s alkoholem i drogami tak, že o jeho život museli bojovat policisté, letečtí záchranáři a poté i lékaři

22. června 2021 15:18 , aktualizace 15:32

Alkohol Drogy Záchranáři Záchrana života

     V uplynulém víkendu, který byl jedním z nejteplejších za posledních několik let, letecká záchranná služba zaznamenala oproti běžnému průměru téměř dvojnásobný počet vzletů. Bohužel za velkou většinou z nich stojí lidská hloupost, jako třeba v tomto případě: 

     V sobotu 19. června kolem sedmé hodiny večer přijalo operační středisko oznámení od ženy, která na pozemku bývalého lomu u Konstantinových lázní našla neznámého ležícího muže v bezvědomí. Operační důstojník ihned vyslal na určené místo hlídku Obvodního oddělení Konstantinovy Lázně a zároveň i policisty pořádkové jednotky, kteří v okolí dolu kvůli zde probíhající nenahlášené a tedy i nelegální párty, vykonávali službu. Akci, které se účastnilo několik stovek lidí, organizátor označil a starostovi nahlásil jako pouhou oslavu narozenin, čímž se vyhnul všem povinnostem, včetně například té, zajistit zde zdravotní dozor.

      "Po příjezdu policisté pořádkové jednotky nprap. Marek Melišek a prap. Milan Špitalský nalezli na zemi ležícího muže, u kterého stálo několik osob snažících se mu poskytovat pomoc. Policisté ihned po zjištění zdravotního stavu muže zahájili nepřímou srdeční masáž srdce dvaatřicetiletého muže, ve které pokračovali až do doby příletu přivolaných zdravotníků," popsala tisková mluvčí policie. Záchranáři si následně muže převzali do své péče a transportovali ho do nemocnice.
      Další policisté mezitím zjišťovali od přítomných osob veškeré související informace a případ intoxikace muže, který podle našich informací postupně požil koktejl několika druhů drog i alkoholu, si nakonec převzali kriminalisté, kteří se jím dále zabývají.

      Perfektní práci policistů při podávání první pomoci na místě ocenili i letečtí záchranáři: "Po příletu na místo si letečtí zdravotníci převzali pacienta od přítomných policistů provádějících resuscitaci. Na místě se jim následně podařilo obnovit krevní oběh a muže transportovali intubovaného a řízeně ventilovaného v kritickém stavu na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň. Děkujeme Policii ČR za příkladné podání  první pomoci a za asistenci výjezdové skupině při rozšířené resuscitaci," uvedli záchranáři z LZS.

Foto LZS a PČR