Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Video

Rvačku s revizorem mladík prohrál

Video zadržení černého pasažéra vyvolalo rozruch na sociálních sítích

úterý 15. srpna 18:35 , aktualizace 19:11

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Několik čtenářů nás upozornilo na video, které v posledních dnech koluje po sociálních sítích a zachycuje zadržení černého pasažéra revizorem v Plzni na Slovanech. K případu došlo v úterý 8. srpna kolem třetí hodiny odpoledne.
     Video, které na sociální sítě umístil kamarád zadrženého černého pasažéra, zachycuje revizora, který drží zmítajícího se, nadávajícího a kopajícího mladíka na zemi a mnoho lidí zajímalo, zda má revizor na něco takového vůbec právo.

Video zveřejněné na sociálních sítích


     My jsme se na tento případ zeptali vedení Plzeňských městských dopravních podniků a vzhledem k tomu, že jako v mnoha podobných případech video nezachycuje začátek konfliktu, tak jsme dopravní podniky požádali o objasnění, co se vlastně stalo. 

     "Revizor nastoupil do vozu linky č. 30 na zastávce Poliklinika Slovany. Ihned po jeho nástupu se zvedl autor videa, u kterého mimochodem evidujeme dvě neuhrazené pokuty z července letošního roku, a vystoupil.
     Vystoupit chtěl také jeho spolucestující, ale toho revizor ještě ve voze požádal o předložení jízdenky, což dokládá kamerový záznam z vozu. Mladý muž se ale silou protlačil okolo revizora, vystoupil a dělal, že nerozumí. Během toho revizor 
žádost o předložení jízdního dokladu několikrát zopakoval.
     Mladík poté odcházel a revizor mu řekl „Říkám vám to celou dobu, co jste z toho vozu vystupoval“, mladík na to odpověděl „jak celou dobu?“. Poté ho revizor vyzval k zastavení, mladík do něj ale strčil, načež revizor reagoval slovy „nestrkejte do mě, to já nemám rád.“ V tomto okamžiku se dal mladík na útěk. Revizor jej samozřejmě doběhl a zadržel jej, na což má ze zákona právo,"
uvedl nám vedoucí odboru Příjmy z dopravy.

Doslovný přepis komunikace:

     Revizoři jsou pro podobné případy vybaveni zařízením pro záznam zvuku a dopravní podniky nám poskytly doslovný přepis záznamu z dění před incidentem zaznamenaným na videu. Tento záznam komunikace má samozřejmě k dispozici i policie.

Mladík „co na mě šaháš vůbec?“
Revizor „co zdrháš?“
Mladík na svého spolucestujícího „hej, zavolej policii, Patriku“, mezitím na revizora „ty zmrde, pusť mě, co děláš?“
Revizor „neutíkejte“
Mladík „ty kundo“
Revizor „nenadávejte mi“ a držel mladíka za triko, které se roztrhlo, protože mladík se s revizorem pral
Mladík „tak si to tričko sežer, vole“ a odcházel
Revizor „já vás dohoním zas“
Mladík „di do píči, buzerante“
Revizor „doklady, nebo 500 Kč“
Mladík „ne vůbec, neukázals mi placku“
Revizor „tak tady je“ a ukázal mu odznak s tím, že jej předtím zřejmě přehlédl
Mladík „nestojím v prostředku (zřejmě myslel vůz), já znám svoje práva“
Revizor „tak zavoláme hlídku, jo?“
Mladík „zavolej hlídku no, žes mě napad“
Revizor začal volat policii a mladík na něj přitom křičel „ty buzerante, kams mi dal řetízek? kriple“
Poté, co revizor dokončil hovor, ho mladík opět konfrontoval. „to tričko už si nech klidně, ty špíno zasraná“
Revizor mu opáčil „neútočte na mě, já jsem vás jenom chytl za tričko, neměl jste utíkat“
Mladík „já tady mam svědka, ty mrdko“
Revizor „neříkejte mi mrdko, neměl jste utíkat, kdybyste neutíkal, tak vás nehoním a nechytám“
Mladík „ty seš mrdka, najdi si pořádnou práci“
Revizor „já mám pořádnou práci, vy asi žádnou nemáte“
Mladík chtěl opět odejít a revizor si před něj stoupl
Mladík „uhni mi, ty vole, ne!“
Revizor „čekáme na hlídku policie“

     Mladík do revizora strčil a napřáhl se, že jej udeří. Revizor mladíka svedl na zem, znehybnil ho a v tu chvíli mladíkův společník začal natáčet.

Vyjádření PMDP

     "Po příjezdu hlídky policie na místo mladík nejprve popíral, že by utíkal a na dotaz policistů, zda má jízdenku, odpověděl, že má Plzeňskou kartu. Když se jej policisté zeptali, proč se nenechal zkontrolovat, odpověděl, že akorát vystupoval. Následně po další diskuzi mladík uhradil pokutu.
     Je tedy zcela zjevné, že konflikt, který zprostředkovává ono video, vyprovokoval mladík, který cestoval bez jízdního dokladu, vulgárně nadával našemu zaměstnanci, strkal do něj a následně utíkal.
     Revizor se však nechal příliš strhnout emocemi a v některých momentech postupoval neprofesionálně, což s ním bude řešeno dle našich interních pravidel," uvedl nám vedoucí odboru Příjmy z dopravy.

Vyjádření policie

    "V případu revizora byla věc odložena, jelikož není dáno podezření z přestupku vzhledem k tomu, že revizor využil svých zákonných pravomocí k zadržení černého pasažéra. Mladík narozený v roce 1997 zaplatil pokutu na místě a revizor další řešení nepožadoval," uvedla nám k tomuto případu tisková mluvčí policie.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.