Foto

Řidič kamionu se zachoval jako hrdina a zachránil mi maminku, děkuji!

Řidič kamionu strhl soupravu do příkopu, roloval polem, ale zabránil čelnímu střetu

29. června 2018 08:58

Nehody

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Dnes po třetí hodině odpoledne došlo k hromadné dopravní nehodě na hlavním tahu na Písek u odbočky na Klášter.
     Podle informací od jednoho z účastníků nehody zde zpomalil nákladní vůz Iveco jedoucí ve směru od Plzně, protože jeho řidička chtěla odbočit vlevo na Klášter. Za ní jedoucí řidič nákladního vozu však nezareagoval včas, do Iveca zezadu narazil a odmrštil ho do protisměru.
     Bohužel v protisměru právě přijížděl kamion společnosti DV-Trans, jehož řidič ihned pochopil, že hrozí čelní střet s Ivecem a následky by mohly být fatální. Tento řidič kamionu se zachoval velice duchapřítomně, a aby střetu zabránil, strhl soupravu vpravo mimo vozovku a skončil na louce.

     Na místo okamžitě vyrazily všechny záchranné složky, dva účastníci nehody, kteří utrpěli zranění, byli po ošetření transportováni do nemocnice. Nejhůře dopadla řidička Iveca, která byla hospitalizována s úrazem hlavy.

    "U všech tří řidičů jsme orientační dechovou zkouškou vyloučili požití alkoholu. Příčina a průběh nehody je dále v šetření, pravděpodobnou příčinou je ale nepřizpůsobení rychlosti," řekla nám tisková mluvčí policie s tím, že nehodu ještě stále šetří,

     Podle posledních informací je provoz obnoven kyvadlově jedním pruhem a tvoří se zde dlouhé kolony. 

     Do redakce se nám ozval i syn zraněné řidičky, poslal fotografii maminky a požádal nás, abychom zveřejnili jeho poděkování:
     "Jen díky duchapřítomnosti staršího řidiče kamionu je tu maminka ještě s námi. Patří mu obrovský dík."


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!