Vyhoštěný cizinec na pervitinu ujížděl a pak se popral s policisty

Další řidička je podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky

15. září 2018 11:57

Cizinci Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Tachovští policisté v pondělí 10. září v brzkých ranních hodinách hlídkovali v Tachově v Tovární ulici, když si všimli podezřelého chování řidiče osobního vozidla Volkswagen Golf. Jeho řidič ale na znamení k zastavení nereagoval a začal vysokou rychlostí ujíždět. Ve Školní ulici zastavil, vystoupil a pokusil se policistům utéct po svých. Jeho snaha byla marná, policisté ho dostihli po několika metrech. Ani to však muži nestačilo a začal se s policisty o možnost dalšího útěku prát. Jeden z policistů tak proti agresorovi musel použít hmaty a chvaty a přiložit mu služební pouta.
     "Poté, co byl dotyčný zpacifikován, byl vyzván k provedení dechové zkoušky, která byla negativní. Test na omamné a psychotropní látky však detekoval amfetamin. Na základě toho byl 43letý cizinec vyzván k provedení lékařského vyšetření, které odmítl. Provedenou lustrací policisté navíc zjistili, že má okresním soudem uloženo od konce února letošního roku vyhoštění z České republiky, tudíž pobývá na našem území neoprávněně a maří tak výkon úředního rozhodnutí. V souvislosti s tím proto tachovští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ve věci bylo konáno zrychlené zkrácené přípravné řízení," uvedla k případu tisková mluvčí policie.
    Muž, dle našich informací Chorvat, byl umístěn do policejní cely, odkud byl následující den předveden k soudu. 

    V úterý 11. září po deváté hodině večer řídila od centra Klatov v ulici Podbranská osobní automobil Škoda Octavia mladá žena, která byla zastavena a kontrolována policisty Obvodního oddělení Klatovy. Na výzvu se podrobila dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu. Odborné měření ukázalo negativní výsledek, pozitivně však reagoval orientační test na přítomnost drog, a to na marihuanu.
     "S ohledem na pozitivní drogový test policisté dvaadvacetiletou řidičku zajistili a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla tisková mluvčí policie.
     Pachateli takového trestného činu hrozí roční trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Foto: Ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.