Policistům ujíždějící řidič podcenil terén

Pronásledování skončilo zapadnutím na lesní cestě

čtvrtek 25. listopadu 09:40 , aktualizace 09:40

Zadržení pachatele

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Včera před druhou hodinou ráno chtěli policisté hlídkující v Holýšově zastavit a zkontrolovat vůz Volvo projíždějící ulicí Jiráskova. Řidič vozu však na signál k zastavení zareagoval prudkým zrychlením a snahou ujet směrem na Ohučov.
     Ujíždějící řidič odbočil na obec Kvíčovice, pokračoval dále do Všekar, Čečovic a následně do lesního masivu Hořina. Zde ale na lesní cestě pod vrchem Dvanáctka s vozidlem zapadl a byl policisty zajištěn.
     "Z dostupných evidencí policisté zjistili, že sedmačtyřicetiletý řidič má rozhodnutím Okresního soudu Plzeň – jih vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel od ledna 2020 do července 2023, dále rozhodnutím Městského úřadu Stod zákaz řízení všech motorových vozidel od září 2021 do března 2023 a rozhodnutím Městského úřadu Nýřany zákaz řízení od září 2021 do září 2022," uvedla tisková mluvčí policie důvod, proč se muž tak moc chtěl kontrole vyhnout.
      Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a případem se dále zabývají.

Foto ilustrační

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.