Foto

Řidič taxislužby byl v době nehody pod vlivem alkoholu

Pokračování: Vážná nehoda uzavřela hlavní tah z Plzně na Karlovy Vary

19. října 2020 13:33 , aktualizace 13:46

Alkohol Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Ve středu 30. září jsme informovali o vážné dopravní nehodě, při které po střetu tří vozů na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary vyletěl vůz taxislužby do pole, kde se několikrát převrátil.
     Pod článkem se rozhořela diskuse, ve které několik čtenářů uvádělo, že řidič taxi byl opilý. Tuto diskusi jsme v rámci presumpce neviny skryli, ale diskutujícím jsme slíbili, že po obdržení výsledků toxikologického vyšetření věc uvedeme na pravou míru.

     Tisková mluvčí policie nám dnes uvedla, že laboratorní výsledky rozboru krve dorazily a prokázaly, že řidič taxíku narozený v roce 1992 měl v době nehody v krvi 0,65 promile alkoholu a policie se proto případem dále zabývá.

Původní článek:

     Dnes ráno po šesté hodině došlo na hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary, mezi Úněšovem a Všeruby u odbočky na Popovice ke střetu tří osobních automobilů. Po nárazu bylo jedno z vozidel odmrštěno do pole, kde neovládané ještě ujelo asi padesát metrů. Z místa pak bylo hlášeno údajné zaklínění jedné osoby, takže k nehodě okamžitě vyrazily všechny záchranné složky a silnice musela být po dobu zásahu uzavřena.
     Hasiči provedli vyproštění muže, kterého poté předali záchranářům. "Z místa transportujeme asi třicetiletého muže s těžkým zraněním, ale při vědomí, na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli záchranáři.
     "Dopravní policisté budou dále zjišťovat příčinu a okolnosti dopravní nehody, při které došlo ke zranění řidiče vozidla Škoda Superb narozeného v roce 1992. Ten byl z místa odvezen v péči záchranářů do nemocnice a bylo zažádáno o odběr krve, protože z důvodu jeho zranění nemohla být na místě provedena dechová zkouška. 
     U řidičky vozidla BMW narozené v roce 1966 a řidiče vozidla Škoda Karoq narozeného v roce 1973 byl alkohol na místě vyloučen,"
 doplnila tisková mluvčí policie s tím, že s největší pravděpodobnosti stojí za nehodou nesprávné předjíždění.


 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…