Foto

Řidič vjel na přejezd přímo před vlak

Muž může mluvit o obrovském štěstí, že nehoda nedopadla hůř

18. června 2020 09:34 , aktualizace 09:37

Auto v kolejišti Nehody

     Obrovské štěstí měl včera v půl deváté večer řidič mezi Novou Vsí a Brnířovem v prostorou zabezpečeného železničního přejezdu bez závor.
     "Pětapadesátiletý řidič osobního automobilu tovární značky Jeep Wrangler jedoucí ve směru od obce Nová Ves na obec Brnířov si nepočínal zvlášť opatrně, zejména se nepřesvědčil, zda může železniční přejezd bezpečně přejet, a vjel na železniční přejezd v době, kdy svítilo červené střídavě přerušované světlo přejezdového zabezpečovacího zařízení a kdy místem projížděl osobní motorový vlak ze stanice Kdyně do stanice Janovice nad Úhlavou. Došlo ke střetu osobního vozidla s vlakem," popsala tisková mluvčí policie.
     Řidič naštěstí stihl zastavit v prostoru přejezdu, kdy osobní vlak vyjíždějící ze stanice narazil pouze do nárazníku vozu a díky nízké rychlosti vůz neodhodil, ale odsunul. Při dopravní nehodě tak nedošlo ke zranění osob.
     "Požití alkoholu u řidiče i u strojvedoucího bylo vyloučeno dechovými zkouškami," doplnila mluvčí policie.
     Provoz na železniční trati mezi stanicemi Kdyně a Janovice nad Úhlavou a zpět byl přerušen do jedenácti hodin večer. Ve vlaku bylo v době dopravní nehody přepravováno pět osob, které nebyly zraněny a byla pro ně přistavena náhradní autobusová přeprava. 

Foto PČR

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.