Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Řidič ztratil peněženku s 67 000 korunami

Ztrátu tržby řidiče přepravní společnosti nyní šetří policie

7. července 2021 11:04 , aktualizace 11:10

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Ve čtvrtek 1. července rozvážel řidič jedné z přepravních společností zásilky po Plzni a během toho, někdy v době od deseti hodin dopoledne do jedné hodiny odpoledne, ztratil peněženku s obsahem ve výši 67 000 korun. Podle řidiče šlo o černou dámskou peněženku, kterou používal místo kasírtašky.
     Někdo peněženku našel, nález neohlásil a hotovost si ponechal, čímž se dopustil trestného činu dle § 219 Zatajení věci.

     Případ převzali policisté z obvodního oddělení Plzeň-střed, pátrají po totožnosti zatím neznámého nálezce, prověřují kamerové záznamy a žádají o spolupráci případné svědky, kteří by měli poznatky k uvedené věci, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158 a pomohli věc řádně objasnit. 

§ 219 Zatajení věci
     Kdo si přisvojí cizí věc nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Foto: ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.