Foto

Řidiči pozor! Jízda po magistrále u Plazy bude velmi komplikovaná

Oprava čtyřproudové magistrály v centru Plzně se od zítřka posunuje do zatáčky v Jízdecké ulici

24. května 2020 20:33 , aktualizace 20:47

Partner článku – Autosalon Dajbych

     O zítřka se oprava čtyřproudové magistrály v centru Plzně posunuje do zatáčky v Jízdecké ulici, jízda bude povolena pouze ve dvou jízdních pruzích, tedy pro každý směr pouze jeden pruh. Již dnes večer zde rozmisťovali pracovníci dopravní značení. Očekávají se zácpy a související komplikace na křižovatce na Palackém náměstí.

     Opravu provádí ředitelství silnic a dálnic České republiky,  potrvá až do 15. listopadu a přijde na bezmála 42 milionů korun. Rekonstrukce je nutná kvůli špatnému stavu vozovky, po které denně projedou v obou směrech desetitisíce vozidel. Půjde o celoplošnou povrchovou úpravu vozovek včetně úpravy ploch křižovatek, autobusových zastávek Na Rychtářce, opraví se také dělící pásy a svodidla.

     Závěrečná fáze, která potrvá od září do listopadu, zahrne opravu plochy křižovatky Na Rychtářce a navazující zastávky. Pracovat se bude po pásech, doprava bude převáděna přes střed na volný pás s obousměrným provozem jedním pruhem pro každý směr jízdy. Při této fázi nebude možné levé odbočení do centra, bude také zrušena zastávka městské hromadné dopravy Na Rychtářce. Město Plzeň využije oprav silnice k dokončení oprav spodních částí Rooseveltova mostu, který překlenuje daný úsek.
Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.