Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Řidiči pozor, mění se podmínky parkování u CAN v Plzni

Na parkovišti pod Centrálním autobusovým nádražím bude nově platit systém P+G

Autor: Jana Holá pátek 1. března 17:26 , aktualizace 18:35

Město Plzeň


     Řidiče, kteří jsou zvyklí parkovat v Kotkově ulici pod Centrálním autobusovým nádražím v Plzni, čeká od pondělí 4. března změna. Parkoviště totiž město zahrnulo do systému P+G, tedy park and go, a zpoplatnilo parkování zde. Za hodinu parkování řidiči zaplatí 10 korun a nejvíce pak 45 korun za den, noční stání bude stát maximálně 30 korun, o víkendu zde mohou parkovat zdarma.

     "Parkoviště v Kotkově ulici má kapacitu více než 240 míst. Nyní bude zařazeno do systému záchytných parkovišť P+G, kde má řidič zaparkovat a dál pokračovat pěšky. Cílem je vrátit parkovišti jeho původní smysl, tedy, aby zde lidé dojíždějící například denně za prací měli možnost zaparkovat. To bylo dosud obtížné, protože parkovací místa z velké části blokovaly dlouhodobě odstavené vozy,“ vysvětlil náměstek primátora pro dopravu a životní prostředí Aleš Tolar.

     Na parkovišti v Kotkově ulici je stanoven příznivější denní poplatek než při stání na ulici v zóně F nebo C. "Hodina parkování bude stát ve všedních dnech od 7 do 19 hodin 10 korun. Při souvislém parkování delším než čtyři hodiny však řidič zaplatí nejvýše 45 korun za den. V sobotu a v neděli bude parkování bezplatné. Platit se bude také za noční parkování, a to 10 korun za hodinu v době od 17 do 8 hodin následujícího dne, ale nejvýše 30 korun za celou noc při souvislém parkování,“ přiblížil našim čtenářům Aleš Tolar.

     Za parkování řidiči zaplatí při odjezdu z parkoviště prostřednictvím terminálů, kde bude možné použít platební kartu nebo hotovost.


Parkovat se dá ale i za pětikačku

      "Snahou je, aby cenný prostor u autobusového nádraží nedaleko od centra města nesloužil k dlouhodobým odstavům zjevně málo používaných aut tak jako je tomu dosud, ale aby zde mohli pohodlně a relativně i velmi levně zaparkovat lidé dojíždějící autem denně třeba za prací.
     Kdo totiž zvolí po vysednutí z auta dál cestu MHD, na sousedním parkovišti P+R, tedy park and ride, můžete zde mít auto celý den jen za pětikorunu. Pochopitelně je k tomuto zapotřebí koupit si lístek na MHD či mít předplatné.
     A je snad tohle přílišná drahota? Já myslím, že za pohodlné zaparkování kousek od centra to jsou ceny únosné a nový režim bude ve výsledku přínosem,"
dokončil náměstek primátora.

iPhone Plzeň

iPhone-Plzeň - oprava a servis iPhonů. Nejde nám pouze o rychlou opravu, ale především o kvalitu a preciznost, s níž přistupujeme ke každému zařízení, jako by to bylo naše vlastní.