Řidička havarovala pod vlivem pervitinu

Žena po nehodě "nalízala" marihuanu i pervitin

3. prosince 2019 13:02 , aktualizace 14:51

Partner článku – Delta Plzeň

     Včera ve tři ráno jela osmadvacetiletá řidička s vozidlem Škoda Octavia po silnici mezi obcemi Srby a Štítary. Po projetí pravotočivé zatáčky nepřizpůsobila rychlost jízdy, přejela s vozidlem do protisměru a poté vlevo mimo komunikaci do silničního příkopu, kde narazila do betonového vjezdu na louku.
     "Ženu jsme vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídila pod vlivem alkoholu. Zkouška byla s negativním výsledkem. Pozitivně však reagoval orientační drogový test, a to na přítomnost marihuany a pervitinu. S ohledem na tuto skutečnost policisté ženu zajistili a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobila odběru biologického materiálu," uvedla mluvčí policie.
      Ve věci pak policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a případem se dále zabývají.

Foto: ilustrační

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.