Foto

Řidička se střetla s vlakem a ujela od nehody

Policisté hledají svědky a pátrají po totožnosti řidičky

10. října 2018 15:18 , aktualizace 15:22

Pátrání Železniční nehoda

Partner článku – Prestol Holding

     Domažličtí dopravní policisté se obracejí na veřejnost a hledají svědky dopravní nehody. Svědci by svými informacemi mohli pomoci objasnit průběh a příčinu této dopravní nehody, ale také totožnost neznámé řidičky.  

     K dopravní nehodě došlo v úterý 9. října v 15:50 hodin na nezabezpečeném železničním přejezdu bez závor mezi obcemi Srby a Meclov. Neznámá řidička jela osobním automobilem ve směru od obce Srby na obec Meclov.
     Při příjezdu k železničnímu přejezdu si tato řidička před železničním přejezdem nepočínala zvlášť opatrně a zejména se nepřesvědčila, zda může na železniční přejezd bezpečně vjet. Na poslední chvíli zastavila vozidlo těsně v průjezdném průřezu trati na železničním přejezdu, ale střetu s projíždějícím osobním vlakem jedoucím ze stanice Horšovský Týn do stanice Meclov nedokázala zabránit. Došlo ke střetu pravé přední části osobního vlaku, konkrétně nástupního schůdku u stanoviště strojvedoucího, s levou částí osobního automobilu.
     Řidička na místě dopravní nehody nezůstala a z místa dopravní nehody odjela.

     "Podle sdělení strojvedoucího bylo v době srážky přepravováno 22 cestujících. Nikdo z cestujících ani strojvedoucí nebyl zraněn. Vzhledem k dopravní nehodě byl provoz na železniční trati Horšovský Týn - Meclov a zpět přerušen v době od 15:50 hodin – 17:35 hodin. Při dopravní nehodě nedošlo ke hmotné škodě na osobním vlaku, škodu na osobním automobilu nebylo možné kvůli újezdu řidičky od dopravní nehody určit," uvedla k nehodě tisková mluvčí policie.    

     Případní svědci výše popsané události, kteří by mohli poskytnout informace k výše uvedené dopravní nehodě, se mohou přihlásit osobně na Dopravním inspektorátu v Domažlicích, nebo zatelefonovat na číslo 974 331 255, případně na bezplatnou tísňovou linku 158.

Foto: PČR


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost