Foto

Řidička utekla od nehody a "zakopala" se v lese

Neřidička si hrála na partyzánku, její úsilí však zmařil policejní pes Bond

pondělí 17. ledna 13:47 , aktualizace 15:10

Nehody Zadržení pachatele Zvířata

Partner článku – Jídlonoš

     K nárazu osobního vozu do stromu došlo v neděli 9. ledna před polednem nedaleko Manětína. "Řidička narozená v roce 1974 jela s vozem Renault od Bažantnice na Manětín, když 200 metrů před křižovatkou na obec Lipí nepřizpůsobila rychlost a po průjezdu pravotočivé zatáčky dostala s vozidlem smyk, vyjela mimo vozovku a čelně narazila do stromu," popsala nehodu tisková mluvčí policie.

      Řidička při nehodě neutrpěla zranění a na místě nehodlala zůstat, z vozidla vynosila veškeré své věci a ukryla je několik desítek metrů od havarovaného vozu v lese. V tu chvíli ale již na místo přijížděla hlídka policistů přivolaná svědkem, a tak se žena rychle ukryla hluboko v lesním porostu.

     Policisté po řidiči samozřejmě začali pátrat, v tu chvíli samozřejmě ještě nevěděli, že se jedná o ženu a na místo přivolali psovoda. Jeho služební pes Bond pak ukrývající se ženu během krátké chvíle v lese vypátral.

     Následně se ukázalo, proč řidička netoužila po setkání s policisty. "Žena se podrobila dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem, z následné lustrace ale vyšlo najevo, že není držitelem řidičského oprávnění," uvedla tisková mluvčí policie.

     Policie se případem dále zabývá.

Kdo je Bond?

     Naši pravidelní čtenáři policejního psa Bonda dobře znají již z několika předchozích článků.

     Život německého ovčáka Bonda nebyl jednoduchý, nevíme komu patřil, ale majitel se k němu zřejmě nechoval příliš dobře. Nejen, že mu pes v dubnu roku 2016 utekl, byl nalezen nedaleko Kalikovského mlýna a putoval do plzeňského útulku, kde se ho majitel ani nesnažil najít, ale hlavně byl značně nevychovaný, neznal poslušnost, nevěřil lidem a ze strachu byl agresivní na kohokoli. 

     Blonďáka, jak mu v útulku pro jeho světlou barvu začali říkat, musela převzít výcvikářka útulku a začala s ním aktivně pracovat na jeho resocializaci. Zprvu práce nebyla vůbec jednoduchá a chyby v jeho výchově byly značné. Blonďák je ale velice chytrý a učenlivý pes, a brzy tak začal s výcvikářkou spolupracovat. 

     Psa si zanedlouho všimli psovodi Policie ČR, Blonďáka začali navštěvovat a brzy si ho i vzali k testům, zda by se hodil do služeb policie. Testy vyšly a Blonďák nastoupil do učení k policii.
     Jeho nový psovod Lukáš ho přejmenoval na Bonda a začal s ním pečlivě cvičit. Bonda policejní výcvik nesmírně bavil, pracoval rád, ukázaly se jeho vlohy k hlídkové činnosti, svého psovoda miluje a je neustále připraven ho bránit. 

Foto: 1-3 PČR, 4 pes Bond archiv KP

 


Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí