Řídil s 3,89 promile a měl s sebou asi pětiletého chlapečka

Těžce opilý Slovák jezdil po Plzni s malým dítětem v autě

4. června 2019 11:46 , aktualizace 12:34

     V noci na dnešek, kolem půlnoci, bylo na linku Městské policie Plzeň oznámeno podezření z možného řízení vozidla podnapilou osobou. "Podle oznámení několika svědků, mělo společně s řidičem, který zaparkoval auto v zákazu vjezdu, vystoupit i dítě a spolu měli oba vejít dovnitř restaurace v Šimerově ulici," uvedla mluvčí městské policie.
     "My ho viděli, byl to chlapeček max pětiletý a bylo to přímo v pivnici Šimerovka, tatínek s ním přijel autem, dal si pivo a bylo vidět, že pak chce zase odjet, tak jsme zavolali strážníky," sdělila nám svědkyně s tím, že muž byl Slovák, chlapečka předal starší ženě, asi babičce a pak znovu s autem odjel. 
     Hlídka strážníků následně svědky popsaný Seat objevila, když projížděl Šimerovou ulicí. Alkoholové opojení bylo poznat na první pohled, nejenže byl alkohol z muže cítit, ale po vystoupení z auta i hodně vrávoral.
     Muž strážníkům přiznal, že si před jízdou dal maximálně jedno pivo, ale následná dechová zkouška vyrazila dech i zkušeným strážníkům. Muž nadýchal neuvěřitelných 3,89 promile.
     Strážníci předali záležitost s podezřením na spáchání trestného činu k dalšímu šetření Policii ČR. 

Foto: Ilustrační