Foto Video

Vedení Doosan arény reaguje na řádění Sparťanů - celá zpráva zde

Krom škod způsobených fanoušky Sparty v Doosan aréně byla zdemolována i šatna hostí

7. listopadu 2022 09:39 , aktualizace 10:11

Fanoušci Vandalství

Partner článku – T2 Reality

     Včera jsme informovali o rozsáhlém poškození Doosan arény ze strany fanoušků AC Sparta Praha při sobotním utkání. FC Viktoria vydala k tomuto případu prohlášení, ve kterém upozorňuje, že nešlo jen o fanoušky. Zdemolována totiž byla i šatna hostí.

Celá tisková zpráva

     Hned na úvod je slušností sportovně pogratulovat týmu Sparty k vítězství a zisku tří bodů. Bohužel jako klub musíme řešit i věci, které ke sportovní stránce nepatří, a těmi jsou škody, které jsme bezprostředně po zápase na městském stadionu zaznamenali.

     K poškození majetku městského stadionu došlo v sektoru hostujících fanoušků. Diváci jistě zaznamenali plameny, kdy fanoušci úmyslně zapalovali sedačky a další hořlavý materiál (a to i v útrobách stadionu na WC), což je nebezpečná situace ohrožující bezpečnost návštěvníků stadionu. Přesně takto situaci vyhodnotili i přítomní profesionální hasiči, načež se rozhodli zasáhnout a plameny uhasit. Vážíme si tohoto postupu, díky kterému nemuselo dojít k přerušení utkání a evakuaci diváků. 

     Poškozeny byly i útroby stadionu, kde došlo k odtrhání radiátorů, umyvadel a dalšího sanitárního zařízení v prostorách toalet.  V tuto chvíli probíhá vyhodnocování kamerových záběrů a sčítání škod, které bude klub následně vymáhat.

     V neposlední řadě nás nepříjemně překvapil stav šatny hostů poté, co ji tým opustil. Zaznamenali jsme poničenou omítku, rozbité okno a vytrhané stropní podhledy. Rozumíme tomu, že hosté slavili výhru, nicméně tyto skutečnosti jsou za hranou a rozhodně by se neměly stávat. Během aktuální sezony jsme odehráli řadu velkých i vyhrocených zápasů, nicméně poškození zařízení šatny jsme zaznamenali vůbec poprvé, dle našeho názoru se toto nesmí stávat a do fotbalu to nepatří.

V Plzni dne 6.11.2022
FC Viktoria Plzeň


O rozsáhlém vandalství i chování fanoušků hostí jsme již včera informovali v článku:

Sparťanští fans řádili v Doosan Aréně jako smyslů zbavení

      Včerejší fotbalové utkaní mezi FC Viktoria Plzeň a AC Sparta Praha zřejmě bude mít podobnou dohru, jako nedávné utkání se Slavií. Opět totiž došlo k rozsáhlým případům vandalismu v prostorách stadionu a pokusům o založení požárů v sektoru hostí.

      Podle informací přímo ze stadionu se fanoušci Sparty nejprve před koncem prvního poločasu za pomoci toaletního papíru a ručníků z toalet pokusili zapálit sedačky, hasičům bránili v hašení a házeli po nich nejen kelímky s pivem nebo močí, ale i utrhané sedačky.

      Po neúspěchu této akce se pak vandalové zaměřili na prostor toalet, které doslova zdemolovali, utrhali zde například radiátory a opět založili oheň.

      Vandalstvím na stadionu se samozřejmě zabývá policie. "Po fotbalovém utkání zajistili policisté osobu podezřelou z protiprávního jednání souvisejícího s poškozením vybavení stadionu. Dále byly zajištěny dvě osoby, které se dopustily protiprávního jednání proti veřejnému pořádku, proti nim byly použity donucovací prostředky. Při zákroku nebyl nikdo zraněn," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že se policisté jednotlivými případy dále zabývají, vyhodnocují kamerové záznamy a po pachatelích pátrají.

     Již i před samotným fotbalovým utkáním zajistili policisté dvě osoby, které se dopustily přestupků proti veřejnému pořádku a proti občanskému soužití. "Jelikož dva muži neuposlechli výzvy policistů, byly použity donucovací prostředky a poté byli oba umístěni na protialkoholní záchytnou stanici. Dechovými zkouškami policisté zjistili 1,5 a 2,5 promile alkoholu v dechu," upřesnila tisková mluvčí policie.

Foto KP a FCPV

 


T2 Reality

Jsme plzeňská realitní kancelář zabývající se prodejem, pronájmem a správou nemovitostí. Našim klientům můžeme nabídnout širokou škálu služeb, mimo jiné třeba designerské služby nebo home staging.